Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania podczas przyśpieszania


Rekomendowane odpowiedzi

matkoc, napisz czy się wreszcie uporałeś z problemem. U mnie drgania pochodzą na 99% od silnika, im wyższe obroty podczas jazdy czy postoju tym mniejsze. Wymienione poduchy (hutchinson),

remont generalny silnika, nowe sprzęgło valeo. Ciągle to samo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie udało mi się tego naprawić choć poświęciłem na to dużo czasu i pieniędzy.

Auto sprzedałem.

Ostatnia diagnoza mechanika była taka, że to wina koła dwumasowego.

Ja już nie miałem chęci kolejny raz tego rozbierać. Wymieniałem dwumasę już 2 razy. Raz na regenerowaną która rozleciała się po 1000km a potem na nominał. Podejrzenie było takie, że albo poprzedni mechanik coś źle złożył, albo ta pierwsza uszkodzona dwumasa coś zepsuła na łączeniu skrzyni i silnika.

Dodam tylko, że samochód spędził u mechanika tydzień, wymienili całe przednie zawieszenie, hamulce, poduszki, obie półosie (po 2 razy) na nowe.

Jako, że nic nie pomagało kazałem na koniec to wszystko wyjąć, żeby nie pakować się w koszty.

 

Sprzedałem i kupiłem 3 lata starszą Octavię. Tłukę kilometry jak głupi i nic się nie dzieje. Tym przynajmniej nie boję się jechać bo Megane to nigdy nie było wiadomo gdzie stanie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

 

Odgrzewam trochę temat.

Czy już komuś udało się znaleść jednoznaczną przyczynę drgania przy przyspieszaniu?

 

Trzeci mechanik już się za to bierze i tym razem stwierdził, że to wina pólosi. Wymienione zostały 2 pólosie i lożyska piasty i problem nadal istnieje. Mechanik po jeździe próbnej po naprawie stwierdził, że drgania są ,ale ledwo wyczuwalne. Na moje oko są identyczne jak były. Na dodatek, kiedy odbierałem auto stwierdził, że jeszcze do wymiany jest McPherson, ale da się z tym jeźdic. Boję się cokolwiek już wymieniać, bo koszty zaczynają mnie przerastać, a jak drżalo tak drży :/

Edytowane przez adamzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć czwarty bieg na 1500 obr./s i wciśnij gaz do dechy. Jeśli wtedy problem jest bardzo wyczuwalny, to ja obstawiam dwumas. U mnie w firmówce zaczął padać po 100k km, ale to firmówka, więc wiadomo jak to jest. Przy Twoim przebiegu już ma prawo już się odezwać. Drżenie przy przyśpieszaniu to bardzo często problem dwumasa. Powyższy test, to najprostszy test na sprawność dwumasa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z przedmówców radził już to, ale podjedź do mechanika i niech sprawdzi wtryski. Miałem coś podobnego w mojej 1.9 dci 120 KM. Autem strasznie telepało podczas wciskania gazu i to też w podobnych rejonach obrotów. Jak prędkość trzymałem taką samą i nie falowałem obrotami to prawie w ogóle nie trzęsło. Diagnozą były padnięte wtryski - regeneracja wszystkich czterech (w moim mieście koszt 1400 zł ) i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam wtryski, chociaż mechanik twierdzi, że to wina zawieszenia. Dzwinym trafem autem zaczeło telepać po wymianie podkładki pod jednym z wtryskiwaczy u innego mechanika. Tak nagle. Jutro mam umówioną wizytę w warsztacie i będziemy podłączać pod kompa. Mam nadzieję, że to będą właśnie wtryski, bo z dalszych poszukiwań zrezygnuję.

 

A więc już po wizycie. Z wtryskami wszystko ok. Wstąpiłem jeszcze na SKP żeby sprawdzić zawieche na szarpakach i też jest spoko. Dzis wymienie jeszcze amortyzatory przednie z całym zestawem. Jeżeli to nie pomoże to wywieszam białą flagę..

 

Ok.Amory wymienione i brak poprawy, ale białej flagi nie wywieszam jednak;p Znalazła się w końcu najbardziej prawdopodobna przyczyna, której 4 majstrów nie zauważyło- poducha pod skrzynią zajechana maksymalnie. W przyszłym tygodniu wymiana.

Edytowane przez adamzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poprawy brak. Nadal ten sam problem i brak już kasy i pomysłów. Jeden koleś wymacał, że niby koło pasowe krzywo chodzi lub wał może być pokrzywiony.. Auto niestety wystawione na sprzedaż.

Edytowane przez adamzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Troszkę odświeżę temat.

Jest ktoś w stanie powiedzieć, czy ta prawa półoś pasuje z obojętnie której wersji silnikowej? Oraz czy warto na pewno kupić całą półoś, a nie lepiej jakąś używkę samego przegubu? No i wreszcie koszta - czyli za ile udało Wam się naprawić tą usterkę? Wiadomo, że można za 200zł używaną półośkę kupić, ale nie wiadomo jak długo to pochodzi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!