Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ukrainska ropa


malinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyjeżdżają do mnie do pracy ukraince tirami i każdy sprzedaje ropę po dosc atrakcyjnej cenie, zastanawiam się czy warto lac taki ON do scenica 1.9dci (ojciec takiego ma)? Czy nie zaszkodzi mu taki ON? Jaka jest jakość ukrainskiego ON?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jak wróżenie z fusów. Ostatnio zatankowałem na renomowanej stacji shell (diesel extra) w jankach i silnik bardzo dziwne dźwięki wydawał jakby zawory strzelały i klekotały, nie miał siły przyspieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja ci powiem tak ze jezeli to paliwo jest spuszczane prosto ze zbiornika tira to wystarczy ze zobaczysz jaki to tir jak jest to auto po 2005 r to możesz lać bo większość nowych tirów tez jest czuła i na byle czym nie pojedzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam osobiscie bym sobie podarował ten ON z ukrainy, do jakiegos starego Disela bym zalal, ale tak to nie...jak pisze kolega kbarann, moze zaoszczedzisz na tym ale kto wie czy pozniej za naprawe nie wydasz 2x tyle jakby sie cos stalo <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze ze nie jestem przeciwnikiem tego. Wystarczy na lejek nalozyc np. stara ponczoche aby do zbiornika nic nieporzadanego sie nie dostalo a zima zabezpieczyc sie wrazie czego w jakis antyzelek i bedzie oki. Wiem z doswiadczenia ze do aut ciezarowych byle czego nie leja. Jezeli nic sie nie dostanie do zbiornika to mozesz smialo jezdzic a Twoj portwel troszke przytyje. W skali roku da sie to odczuc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na lejek nalozyc np. stara ponczoche aby do zbiornika nic nieporzadanego sie nie dostalo
siarkę też tak odcedzisz?A właśnie ona jest stosowana,żeby zgubic kolor oleju opałowego.Do starego tdi można lać ale do silników z układem CR bym się zastanowił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, myślisz, ze na Ukrainie też maja takie popiepszone pomysły z różnicą akcyzy na ON i opałowym jak u nas <ok> Mają tam w ogóle akcyzę :lol:

A swoją drogą, to ja nawet do mojego dT nie tankuje nic "lewego", chociaż miałem taką możliwość. Oferowana była zielona "gnojówka" z VOLVO pracujących przy budowie A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, brać trzeba było... ja tam dopóki żona nie założyła działalności gospodarczej lałem olej z lewego zródła... i oprócz syfu co akurat dawało się oczyścić było OK... różnica tylko taka że akurat ON brany był ze stacji Orlen więc jakoś średnia ale lepsza niż "made in ukraina"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!