Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Siłownik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megi z 99 roku, lecz w tylnych drzwiach sporadycznie działa siłownik. Za radą mechanika postanowiłem poszukać sprawnego siłownika. Znalazłem takie siłowniki, lecz sprzedawca nie wie od których drzwi i twierdzi że to do meganki z `98. W związku z czym mam pytanie czy siłowniki do drzwi są takie same, lecz różnią się tylko zamki? Czy też siłowniki są dedykowane do poszczególnych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z siłownikiem w lewych tylnich :-D.

Rozebrałem wszystko zajrzałem do siłownika przesmarowałem i dalej czsem zaskakiwał czasem nie. Wnerwiłem się i psiknąłem WD40 do środka silniczka w siłowniku - cosik się przeczyściło i chodzi gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topaz - może tak być, bo słychać czasem taki dźwięk buczenia alaktromagnesu, ale bez efektu, więc może coś blokuje

Gucio - dzięki

 

[ Dodano: 2007-06-13, 15:04 ]

haha... alaktromagnesu, ale dałem czadu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Zamka nie trzeba rozbierać wystarczy że go wyjmiesz a z tym jest już trochę roboty klamka jest na klucz 10 nasadowy mały z przedłużką wąską, później wszystkie cięgna poodpinać i kombinować którędy go wyjąć:!: sam siłownik jest przykręcony do zamka 6 lub 8 nie pamiętam ale z tym już nie będzie problemu

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexter92 Ja właśnie wyciągnąłem cały zamek i wkładkę. Centralny się zacinał aż zupełnie przestał działać, a wkładka nie działała odkąd go kupiłem. Żeby wyciągnąć sam siłownik raczej trzeba wyciągnąć cały zamek. Siłownik jest zamontowany na śrubę na klucz 8 i osłania go taka plastikowa osłonka na zatrzaski + taka metalowa podkładka z ząbkami od środka. bez zdjęcia tego nie wyciągniesz siłownika. W twoim przypadku pewnie będzie tak samo jak u mnie i problemem nie jest sam siłownik tylko zabrudzony i zaśniedziały mechanizm zamka. Siłownik nie ma siły nim ruszyć. Żeby wyciągnąć cały mechanizm zamka trzeba odczepić cięgna od klamek, wyciągnąć wtyczkę zasilającą siłownik, wyciągnąć wkładkę(przekręcić taki motylek) i odkręcić zamek od karoserii (3x tx30) potem płukanko w gorącej wodzie pod ciśnieniem i wd40 i znowu płukanko. Wd40 ładnie rozpuszcza wszystkie zabrudzenia smaropochodne. Zdziwisz się ile tego wypłynie, szczególnie po kąpieli w wd40. Co do wkładki to trzeba zdjąć plastikową dźwigienkę i wszystko zalać wd40. Poczekać i rozruszać małymi ruchami w obie strony. Tam jest taki bolec który zaskakuje i wtedy kręcimy do oporu w obie strony. Całość zajęła mi jakieś 2 godziny wszystko dokładnie i na spokojnie. Teraz tylko jutro montaż wszystkiego do drzwi. Jak byś miał jakieś pytania to pisz. Będę zaglądał co jakiś czas :!:

 

Dodano: 29 gru 2012 - 17:32

Jeszcze poprawię mojego przedmówcę, klamki nie trzeba wyciągać. Wystarczy odczepić cięgno.

Edytowane przez marcindj
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poprawię mojego przedmówcę, klamki nie trzeba wyciągać. Wystarczy odczepić cięgno.

Tak tylko lepiej jest odczepić to cięgno i potem nie wiem czy da się założyć bez odkręcania klamki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!