Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mam plan


kukiss

Rekomendowane odpowiedzi

Basenji mógłbyś być odrobinę milszy.

Oczywiście nie chciałem nikogo wiecie co.

Po prostu musicie Panowie uważniej czytać posty.

A co do latająch fotek. Dajcie się jeszcze tym nacieszyć!

Inne fora tego nie mają!

 

Co do awaryjności.

Ostatnio miałem taki przypadek.

Zawiozłem do ASO samochód na wymianę opon ( mają czujniki a w okolicy żaden oponiarz nie ma dynksu do ich ponownego ustawiania). Pracownik wyjechał samochodem na parking.

Poszedłem zapłacić, wziąłem kartę podchodzę, klikam i.........nic.

Klikam i kilkam.

Poprosiłem gostka z ASO - był starsznie zdziwiony i też jic.

Z karty wyjał kluczyk, otworzył, odpalił i karta ponownie zgadała.

Z innych rzeczy - trochę skrzypiały mi plastiki, ale je podkręcili. Skrzypiały też jedne z tylnych drzwi - poprawili. Teraz jak jest zimno skrzypi mi kierownica. Trochę obciachowsko.

Raz już niby ją smarowali ale na niewiel się zdało. Będę musiał jeszcze raz zajechać.

A poza tym jest OK.

Poza tym, ze mi jakaś menda zarysowała drzwi.

Zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszlej zimy, po nocy i duzym mrozie, skrzypi i zgrzyta zawieszenie. jak uklad tlumienia sie nagrzeje od pracy to przestaje, ale po ruszeniu dzwieki jak ze starego tapczanu na ktorym mloda parka sie... :mrgreen: szybko ubiera ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Basenji - zbyt impulsywnie piszę posty.. Najmocniej przepraszam.

 

Kukiss ja jeżdżę starą meguską - ale dlatego, że auto jest w miare mało awaryjne. Mam krótko ją ale.. leje i jeżdżę. Poważnych usterek poza rzeczami eksploatacyjnymi nie musiałem usuwać. A i do tego ekonomiczne w miare autko - jak słucham ile palą ople itp autka z okresu lat 96-98 no to moja megi ma naprawdę niezłe osiągi. Pozatem ja tam jestem maniakiem Reno więc dla mnie wybór autka nie był kwestią wszystkich argumentów za i przeciw. :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa ze skrzypi tam to i owo :-?

wcale nie skrzypi. mam juz ponad rok megi i jak na razie, pomimo CUDOWNYCH, GLADKICH, PROSTYCH, SWIETNIE WYPROFILOWANYCH (... i tak by mozna godzinami) polskich drog w srodku plastiki ciagle na swoim miejscu a zawieszenie cichutko. to byla tylko kwestia strasznyc mrozow po -30'C

 

a teraz ja sie was spytam...dlaczego Megane???

- jestem fanem renault

- to juz trzecie auto z rodziny w rodzinie :mrgreen:

- auto ma dusze i jak sie go traktuje dobrze to sie snadnie odwdziecza

- ma humory, owszem. chodzi o moc i przyspieszenie. jak sie gdzies spiesze to czasem sie opiera i dobrze robi bo ruch jest okrutny w Krakowie. a jak bezpiecznie gdzies poszalec to sie miota jak wsciekly kot wrzucony do pelnej wanny :)

- jest na prawde praktyczny i pojemny

- jest wygodny i oszczedny

- kokpit jest przemyslany i funkcjonalny (przeraza nie ilosc niepotrzebnych nikomu guzikow, pokretel itp w innych fordach, oplach, cytrynach czy pugach...

- jest wygodny, komfortowy i przytulny. czuje sie w nim bezpieczny i zawsze mi cieplo gdy trzeba, innym razem schlodzi i ozezwi

 

czegoz mozna oczekiwac wiecej od autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego renia?

W moej rodzinie to króraś z rzędu.

Zawsze podobał mi się wyglad - Renaulty nie wyglądają jak panzerwageny lub japończyki - wszystkie jednako ciosane.

A megi II - od razu podobała mi się jej d... . . Wyposażenie renówek jest znacznie lepsze od innych marek w porównywalnej cenie. Podobnie jest z silnikami. W środku jest zdecydowanie bardziej przytulnie niż w innych samochodach.

Renówkami dresy nie smigają.

Renault wygrywa w F1- to też jest ważne.

Z dealerem mam niezłe układy - mogłem w październiku pośmigać RS-ami.

A wogóle to nie lubię samochodów państw osi.

Zdrówko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do 1.6 - polecam. Wersje do 2005 roku miały silniki spełniające Euro3 i legitymowały sie 115 KM (dokładnie 83 kW). Samochody po lifcie oraz część z 2005 mają juz Euro4 i 112 KM (dokładnie 82 kW) i niestety czuć to pod nogą... Porównując Meg z Euro3 i Meg z Euro4 czuć różnicę zarówno w przyspieszeniu jak i elastyczności (oczywiście na korzyść starszego silnika). Nie znaczy to, że silniki Euro 4 są duzo słabsze - po prostu przy porównaniu "na gorąco".

Przy Twojej zadeklarowanej kwocie kupisz samochód 2003- 2004 w benzynie. O dCi będzie trudniej, pytałem mojego Handlowca od Sam Używanych. Większa cena zakupu dCi musi sie zwrócić, więc samochody 3,4 letnie maja conajmniej 120 kkm. Pytanie czy klient dobrze "traktował" turbinę - jeżeli nie to można sie niemile rozczarować. Czy klient stosował dobre paliwo? Osobiście nie polecam używanego dCi (wyjątkiem są pewne, znane Tobie, osobie).

 

Silnik 1.6 ma zmienne fazy rozrządu - dlatego podkręcenie go powyżej 2500 obr pozwala na całkiem przyzwoite przyspieszenia. Odradzam silnik 1.4 !!!

 

Jeżeli faktycznie jesteś zainteresowany zakupem silnika 2.0 - to chyba będę mojego sprzedawać za parę miechów. Planuje zakup MB2 RS :mrgreen:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciah!] [po co cytujesz cala tresc posta, ktory znajduje sie TUZ NAD TWOIM??? nawet jesli to bylo przezz przypadek lub z roztargnienia to istnieje opcja 'edytuj' DrNO

 

Milo Szefa poznac, Szefie Sprzedazy Samochodow Nowych! :mrgreen: Owa fachowa porada jeszcze bardziej umocnila mnie w przekonaniu ze wybor benzyny bedzie najlepszy! Zanim jednak na swoja zabawke uzbieram troche jeszcze wody w rzece uplynie,ale mimo to moze Szef z dobroci Swego serca wysle mi pare fotek Swojego 2.0, co bym mogl sie na juz napalic!:) Dziekowac! Pozdro!

 

[ Dodano: 2006-12-13, 18:18 ]

no fakt...ale to z roztargnienia!

 

[ Dodano: 2006-12-16, 13:15 ]

ale ja to tak na serio chcialbym tego Twojego 2.0 zobaczyc! Jesli masz jakies foty RAQ, podziel sie prosze :-> Dziekowac! Pozdro!

 

[ Dodano: 2006-12-23, 14:37 ]

gdy sie loguje dostaje informacje o nieprzeczytanych postach! W jaki sposob zaznaczyc post jako przeczytany???

 

P.S. Na swieta jade do Polski,jesli wiec szas pozwoli jazde probna Meganka wykonam!HA!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!