Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mam plan


kukiss

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Powiem krotko,w przyszlym roku planuje zakup Meganki II,zbieram kase zaciecie! Tak jak sobie licze to z 30 tysiakow posiadac bede...powiedzcie prosze,czy to wystarczy na spelnienie marzenia??? Mysle o 3 latku 1.6,chociaz z dieselka bylbym wielce rad,ale koszty zapewne wieksze wrazie awarii...jeszcze jedno,opinie na temat 1.6, jak rowniez innych wielce mnie uradują!:mrgreen: Pozdrawiam wszystkich posiadaczy i wielbicieli dzieła Renault Megane!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to juz troche o Megance czytalem,ale chcialbym uslyszec opinie uzytkownikow! Slyszalem,ze silnik 1.6 jest praktycznie bezawaryjny,ale jak wyglada spalanie? Czy jest to szykac Meganki z tym silnikiem czy lepiej rozejzec sie za dieselkiem? Czy ten "dzielny silniczek" potrafii milo zaskoczyc, czy moze to nic specjalnego? No i czy mi te 30 tysiakow wystarczy??? ...za duzo pytam?:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,6 jest na pewno lepszym wyborem niż 1,4 biorąc pod uwagę spalanie. W mieście zależnie od sezonu pali mi od 7,4 latem do 8,9 zimą ( z dogrzewaniem zamarzniętych szyb i na krótkich trasach). Na małych obrotach brakuje mu trochę mocy ale od 2500 zaczyna już dobrze cą?gnąć i faktycznie jest zrywny.

Silnik nie sprawia problemów, z tego co wiem bywają problemy z osprzętem elektrycznym.

Zaletą benzyniaka jest łatwiejsze odpalanie zimą, mniejsza komplikacja ( niższe koszty ewentualnych napraw) , przeglądy co 30.000km zo znacznie redukuje koszty.

Z twoim zasobem finansowym trafienie 1.5 dci w dobrym satnie może być tródne. Zapewne będzie miał duży przebieg i będzie to pojazd flotowy. !,4 i 1,6 na pewno powinny być w lepszym stanie i mniej zajeżdżone.

Zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCi za to apli w miescie przy w miare dynamicznej jezdzie i miliardzie korkow (rozkopany Krakow) tylko 5.8L/100km. w trasie, jadac tak 100-130kmph - 4.4L pelny samochod (4osoby +bagaznik)

moze nie jest to za wielki silnik i nie ma wielkich mocy ale za to jest bardzo waleczny i dobrze mu to wychodzi. a w trasie czuc spory wzrost mocy gdy intercooler sie dostatecznie wychlodzi od pedu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCi jest oczywiście fajny ( też chciałbym mieć 2,0 150 KM) ale aby osiągnąć faktycznie jakiś profit z jazdy nim musiałbyś robić rocznie pewnie z ponad 25kkm. W przeciwnym wypadku benzyniak chyba będzie tańszy :roll: .

Ze dwa lata temu ( pamiętając o cenie ropy) pisanie o tańszym benzyniaku było prawie herezją.

A tak a propos.

Dlaczego właśnie MeganeII ? A nie najlepsza honda , niezawodna toyota, perfekcyjny golf czy prestiżowe A3? Lub praktyczna fabia? Solidny focus? Sportowy leon?

 

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo jak slysze Honda to mysle motocykl, Toyota jest bezpłciowa, Golf pospolity i drogi,a A3 poprostu drogi! Fabia to parodia (czyt. tandeta), ford gowno wort, a Leon niby sportowy a jakis nie sportowy! Meganka II poprostu jest sobą...ale co z mitem o nietrwalych francuzach?

 

P.S. Ciut tak malo zdiec Meganek na forum,czyz nie? A moze istnieje jakas stronka w foty bogata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!