Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

błąd czujnika wałka rozrządu i jego obwodu


michasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witaam, moze Wy mi pomożecie, Otóż niedawno pojawiła mi sie kontrolka silnika ( check ) po podłączeniu do komputera widać że wyskoczyły dwa błedy 1 to położenie czujnika wałka rozrzadu a 2 to bład jego obwodu. Wymienione zostały : czujnik położenia wałka oraz czujnik cisnienia wałka ( ten przy wlewie oleju ), jednaj ich wymiana nie wyeliminowała błedów. Nadmieniam ze auto ma instalacje gazową. Czy błedy mogą mieć związek z KZFR ?? HELP PLEASE <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak czujnik ciśnienia wałka. Co do czujnika położenia to który wymieniłeś? Wiem, że wielu mechaników myli pojęcia i dla wielu czujnik położenia wału to to samo co czujnik położenia wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem na 100 % czujnik położenia wałka rozrządu, blędy były kasowane wielokrotnie, kontrolka zawsze się włącza. Jeszcze jedne może któs mi powie jakie błedy wyskakuja gdy uszkodzone jest Koło zmienych faz rozrządu ( od czasu do czasu je słysze przy odpalaniu, ale jak narazie jest to jedyny objaw )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka koła zmiennych faz nie jest sygnalizowane błędem. Nie znam się zbytnio na nowych instalacjach LPG, ale w starszych do komputera gazu podawany był sygnał z czujnika połozenia wału. U siebie też tak masz? Może tutaj poszukaj przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę walczyłem z tą kontrolka od stycznia do marca. I tak zostały wymienione następujące rzeczy sonda lambda za katalizatorem, potem czujnik położenia wału tak jest on nazwany w clipie (nie impulsator) czyli czujnik od wałka rozrządu (po wymianie samochód przestał gasnąć a zaczął po uszkodzeniu się sondy), potem znowu padła grzałka sondy i wymiana na nową sondę. I teraz ciekawostka. Na schemacie i naturze czujniki są razem ze sobą powiązane przez plus (czujnik położenia wału, dwie sondy, czujnik oparów). Sprawdź wiązkę bo w niej może być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dużo czytałem na tan temat, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi. U mnie parę dni temu zapalił się "service" i kontrolna oczyszczania spalin. Auto pracuje super. Byłem na clipie i wyszło, że mam uszkodzony czujnik położenia wałka. To jest to cudo, które jest obok wlewu oleju i przykręcone jedną śrubą? W moim przypadku jest taki problem, że nie bardzo mogę zostawić auto na dłuższy czas i wolałbym sam to ustrojstwo wymienić.

Proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest on przykręcony na jedną śrubkę (klucz 10) po odkręceniu wyciągasz z głowicy odpinasz wtyczkę montujesz nowy. U mnie po trzeciej jeździe (nie uruchomieniu) kontrolka zgasła sama.

 

Na rysunku zaznaczyłem strzałką pod kolektorem sącym

post-3001-1271963650_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś wymieniłem czujnik i jestem trochę zaskoczony- samochód jest dużo bardziej elastyczny. Kiedyś już pisałem, że moja poprzednia Corolla lepiej się zbierała z niskich obrotów, a to może był uszkodzony czujnik w Megance? No fakt, że przez rok nie wywalało błędu, ale może czujnik dogorywał powolutku :-> Jeszcze muszę jechać skasować błąd, bo dalej świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się pod temat z podobnym problemem - lampki service + układu oczyszczania spalin (te pomarańczowe) obie świecą się w sposób ciągły bez wyraźnej przyczyny. zapaliły się podczas jazdy, a samochód chodzi bez problemów. Byłem na komputerze, nie w ASO (koszt 50 zł), skasowali mi błędy i dostałem wydruk. Niech ktoś doświadczony w temacie spojrzy na dołączony wykaz i się wypowie czy to będzie problem po stronie czujnika położenia wałka rozrządu czy też może czegoś innego

post-21838-1277135770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!