Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

błąd czujnika wałka rozrządu i jego obwodu


michasz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wspomniałem, że kontrolki zaświeciły się ponownie w następnym dniu po przejechaniu ok. 50 km. Z podpięcia do kompa cieszy mnie zmienienie języka z francuskiego na angielski, polski podobno był niedostępny. Odłączyłem też wtyczkę czujnika położenia wałka rozrządu kilka dni temu. Wielokrotna jazda samochodem bez podpiętego czujnika nie spowodowała zgaśnięcia kontrolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przedstawiłeś to padł czujnik położenia wałka rozrządu. Znajduje się on z prawej strony silnika pod kanałem dolotowym do cylindra. Jest przykręcony na śrubę M6 (Klucz 10). Nowy w ASO kosztuje ok 250 zł bo sam też go wymieniałem w lutym. Dodam ze w renówkach występują te czujniki w 2 wersjach kostek przyłączeniowych. U mnie też po przeczyszczeniu i wykasowaniu błędu pojawił się po 3 odpaleniach silnika ponownie błąd czujnika. Po wymianie mam spokój. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spotkało mnie miłe zaskoczenie - po przejechaniu dłuższej trasy ~50 km napis service i pomarańczowa ikonka silniczka zgasły! Czyli wychodzi na to, że jazda z odłączonym czujnikiem rozwiązuje problem. Mimo braku problemów z samochodem planuje wymienić ten pechowy element, tylko coś nie widzę właściwego modelu na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolego Sudam, a czy wymieniałeś w międzyczasie KZFR?

A czy jesteś pewien, że jak jeździsz bez podpiętego czujnika to masz dobre mieszanki? Bo z tego co się dowiedzialem to wówczas nie ma zmiennych faz w pojeździe i komp daje nieodpowiednie mieszanki i katalizator może zdechnąć. Ale trzeba by to potwierdzić. Tylko tak sobie myślę jeśli da radę bez tego czujnika i u Ciebie jeździ OK i niem złych objawów tzn, że po co on jest zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc z odpiętym czujnikiem złych objawów nie zauważyłem. Trochę mnie zaskoczyłeś kolo1232 z tego co słyszałeś. Czy ma to negatywny wpływ na katalizator, KZFR oby nie. Wydawało mi się, że ten czujnik jest głównie odpowiedzialny za przesyłanie info. o złej pracy silnika. Co do KZFR to nie miałem z nim problemów, nie było nigdy wymieniane. Rozrząd kazałem zrobić pierwszy raz pół roku temu, samochód jest z 2003 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
i komp daje nieodpowiednie mieszanki

Nie ma fizycznie takiej możliwości

Dawka wtrysku jest dobierana na podstawie obrotów i ciśnienia w kolektorze, wiec może jeździć nawet ze sztywnym kołem oczywiście przy spadku osiągów.

Czujnik jest po to żeby sterownik wiedział w jakiej pozycji jest kolo VVT

przy jego odpięciu oczywiście zmienna faza nie działa i 20% mocy w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam utratę mocy silnika przy jeździe z odpiętym czujnikiem. Chodzi o to, że samochód nie wciska mnie w fotel jak to miało miejsce wcześniej przy szybkim przyśpieszaniu:(. Ktoś może wie czy można kupić zamiennik tego czujnika tańszy niż w serwisie Renault (niecałe 300 zł) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje zamiennik - wyłącznie ASO.

 

Pojęcie wciskania w fotel w 1.6 jest naciągane ale brak mocy da się odczuć zwłaszcza powyżej 3500 obr/min gdzie przesunięcie fazy powinno wystąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza powyżej 3500 obr/min gdzie przesunięcie fazy powinno wystąpić.
Skąd masz taką informację? Z tego co pamiętam z jakiejs MRki, to fazy zmieniane sa do 2400obr/min celem zwiększenia momentu obrotowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!