Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Domykanie szyb nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i zanim odepnę aku aby przyuczyć szyby, chcę się Was poradzić:

 

Mam wszystkie cztery szyby sterowane impulsowo. Nigdy nie było problemu z domykaniem szyb przy pomocy dwukliknięcia na karcie. Przez całą zimę nie używałem tej funkcji i dziś zobaczyłem, że funkcja nie działa na żadnej z szyb. Samo sterowanie szybami z przycisków wewnątrz auta działa bez zarzutu.

Próbowałem przyuczyć szyby wg waszych opisów, ale bez odpięcia aku. Nie pomogło.

 

Teraz pytania:

1. Czy przy przyuczaniu szyby ma znaczenie, że wczesniej odepnę aku?

2. Ostatnio w zimie miałem samochód w serwisie. Na pewno odpinali aku, a jak wymieniali KZFR to mówili, że zmienili soft, ale chyba do sterowania wtryskiem (coś takiego pamiętam). Czy to mogło mieć jakieś znaczenie, to znaczy, czy mogło sie zdarzyć, że wgrali nie ten soft co trzeba, np. od niższej wersji wyposażenia, i dlatego domykanie nie działa? Czy to w ogóle może się zdarzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy przy normalnym zamykaniu/otwieraniu szyb przyciskami w drzwiach otwierają się one normalnie, bez zatrzymywania czy stopniowo po kilka cm ?

Jeżeli otwierają się normalnie to są już przyuczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij akumulator i zacznij proces od początku. Jak nadal nie będą domykać się z karty to spytaj w serwisie. Wydaje mi się, że ta funkcja jest dostępna z poziomu komputera, może coś ktoś przełączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że koledzy mechanicy w ASO przy wymianie softu nie zahaczyli odpowiedniego ptaszka w komputerze i po prostu w tej chili nie masz domykania szyb. Nie wydaje mi się, że soft można wgrywać wybiórczo. Maja pewnie jakąś wersję standardową, którą powinni skonfigurować, a tego nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :)

 

Cześć, mam wersje Alizee (najprostszą) brakuje mi domykania szyb, nie wiem, czy mogę to zaprogramować (szyby nie są sterowane impulsowo) czy muszę dołożyć kupiony np. na alledrogo moduł domykania dwóch szyb???

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się do tematu o domykaniu szyb. Mam trochę inny problem. Wszystkie szyby zamykają się i otwierają normalnie z każdego guzika.

Domykanie szyb z pilota działa na trzy szyby a na tylną lewą nie. Jak zamknę się w samochodzie to trzy szyby nie da się opuścić ani podnieść, a tylna lewa działa skokowo po ok 2cm. Jak otworzę samochód z pilota i włączę zapłon to wszystkie szyby działają normalnie łącznie z tą tylną lewą.

Zamknąłem się od środka odłączyłem kostkę włącznika przy tylnej lewej szybie zmierzyłem napięcia i mam na górze 10V,10V,0V na dole 10V,0V,10V; uruchomię domykanie szyb i nic się nie zmienia. Wydaje mi się że coś nie przełącza napięć, tylko nie wiem gdzie szukać. A sprawdzałem też napięcia przy zapiętej wtyczce i jest tak samo jak na odpiętej.

Na tym forum nie znalazłem takiego samego przypadku ani podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem. Szybki przyuczone a po wyłaczeniu wszystkiego i zamknięciu (dwukrotnym wciskaniem zamknij) zamykają się 3 szyby poza lewą. poza tym gdy karty nie ma w czytkinku i wszystko wyłączone to te 3 szyby którę się domykają nie działają (i prawidłowo) a ta co się nie domyka można ręcznie nią sterowaćw każdym możliwym sposobie. Może coś się skopało albo jakiś kabelek nie łączy bo jak już miałem że "łączenie" kabelka światła tablicy rej mi zgniło to i możliwe że w innych miejscach kable gniją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam modułu do szyby lewej tylnej ale nie wiem jak rozpoznać wersję z zamykaniem z pilota (double click) ponieważ moje szyby też tak działają

posiadam takie oznaczenia na module

TEMIC 0673 Z8

440726 D0 Z8

S 1 7 H C4

PD 03.09.03

czy sa też inne oznaczenia działające w ten sam sposób ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!