Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odma Pomocy!!!! jak najszybciej


kecaj55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam -kupiłem niedawno meganke 1,9dCi i dzisiaj oglądałem silnik i patrzę a tu olej w okolicach wlewu oleju (bagnet) to myślę (jak mi wymieniali olej to trochę porozlewali i stąd ta plama).Biorę się za wycieranie silnika a tu cały wlew oleju mi wypadł z silnika :shock: (tak zwana odma jak wyczytałem ) i teraz nie wiem jak to s powrotem włożyć czy mam to wepchnąć na siłę czy jest tam jakiś zatrzask . pomóżcie :-/ bo olej wali jak głupi po silniku

post-24167-1269974753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kecaj55, to Ci właśnie ma tam wchodzic a powyżej są śrubki do przykręcenia.

Poza tym nie powinien Ci tamtędy olej iśc,jedynie opary..no może śladowe ilości oleju.Przecież odma to tzw odpowietrzenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

no lecą śladowe kropelki oleju ale jak się jedzie to cały silnik jest pochlapany jest już późno jutro to zobaczę ale jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to proszę !!!! na zdjęciu widać że tam jest tylko dziura do wetknięcia a przykręcania nie widać :cry:

 

REGULAMIN :!:

post-24167-1269980669_thumb.jpg

post-24167-1269980669_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie odma też była luźna. W kadłub silnika wchodzi element metalowy (wcisnąłem go mocniej i siedzi do dziś). Do niego przykęcana jest ta plastikowa puszka. Zdjęcie powyżej pokazuje jedynie samą odmę z i bez tego elementu metalowego który jest wciskany w blok silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam ten sam problem tylko po wbiciu części metalowej odmy wlew nie pasuje w otwór pokrywy. Kąt się nie zgadza. Jak wbiję zgodnie z płaszczyzną tulei to na gorze dekiel nie pasuje (otwór z wlewem oleju) Coś jest nie Halo z ta tuleją. Ktoś ma na to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Odgrzeję temat. Mam taką samą przypadłość, chciałem wyczyscić odmę i po odkręceniu śrub wyszła mi cała puszka wraz z króćcem który powinien być wcisnięty w blok silnika. Po obejrzeniu okazało się, że był demontowany i nabijany jeszcze raz, tak czy inaczej w serwisie nazywa się to "łącznik zaworu" numer katalogowy-8200174584 koszt to 32zł, w środę odbiorę go w serwisie i powiem jak mi poszło z wymianą.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!