Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamek centralny


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie jestem w stanie w wyszukiwarce znaleźć odpowiedzi, a o centralnym są 3 strony tematów i wymiękłem po pierwszej.

Tak jak w temacie: zamek centralny w samochodzie mojej kobiety włącza się przy niemal każdym wciśnięciu hamulca (podejrzewam, że chodzi o światła stopu). Jeszcze fajniej jest przy kierunkach bo centralny włącza się i wyłącza w rytm kierunkowskazów. Wydaje mi się, że włącza się także przy wrzucaniu wstecznego, ale głowy nie dam.

A wszystko zaczęło się od tego, że zaczął się psuć ten silniczek zamykania wlewu paliwa.

Czy ktoś z Was miał ten problem?

Byłby wdzięczny za pomoc w formie "dla idioty" bo na Renault znam się jak murarz na akrobatyce <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest. Mamy tu sytuację, gdzie było dobrze przez 2 lata, a teraz się wzięło i "rypło" Moim zdaniem jest gdzieś przebicie na kablach i jak idzie impuls np kierunków to uruchamia centralny. Ale za chińskiego nie wiem, które kable, gdzie tego w ogóle szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierunki migają? Ostatnio przerabiałem podobna sprawę - niestety skończyło się elektrykiem "pogniło" cos przy wtyczkach. Zwróć uwagę na złącza przy bezpiecznikach.

 

A wszystko zaczęło się od tego, że zaczął się psuć ten silniczek zamykania wlewu paliwa.

 

A probowałeś go odłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki migają, sprawdziłem.

Cytat:

A wszystko zaczęło się od tego, że zaczął się psuć ten silniczek zamykania wlewu paliwa.

 

 

A probowałeś go odłączyć?

Nie, przyznam szczerze, że sprawdziłem schemat bezpieczników, czy jest od tego osobny bezpiecznik, żeby go wyjąć, ale chyba nie ma. Jest tylko od centralnego, ale nie chcę jej go odłączać. Natomiast nie mam bladego pojęcia gdzie można go odłączyć w tradycyjny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz klapkę z prawej strony w bagażniku. Wyjmij osłonę zasłaniająca dostęp do lampy. Teraz musisz wsadzić tam rękę i spróbować wyciągnąć wtyczkę z zamka klapki paliwa, taki czarny element. Jeżeli nie sięgniesz, musisz zdjąć boczek, zacznij od zdemontowania maskownicy głośnika, O ile dobrze pamiętam tam jest chyba jedna śrubka, następne są przy podłodze bagażnika pod klapą tylnego koła, Chyba też będziesz musiał zdjąć plastikową osłonę progu bagażnika. Trochę rozbierania jest ale nie jest to trudne, poradzisz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, nie trzeba rozbierać boczka, bo to i tak nie pomoże (brak dostępu). Trzeba wyjąć lampę i mamy wszystko na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej jest trochę inaczej, ale też wiele dostępu nie ma. Po prawej jest gorzej ze względu na blaszaną obudowę wlewu paliwa która jest przykryta plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!