FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Wymiana lożysk kół przednich - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phI
Wymiana lożysk kół przednich

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   locos 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:K7M
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 31 marzec 2010 - 20:46

Witam
Przejrzalem chyba caly dzial, ale nie znalazlem nic co by mnie zadowolilo, w zwiazku z tym mam pare pytan:

1) Czy wymiana łożysk kol przednich w scenicu I phI jest problematyczna? Chodzi mi o to, czy można się zabrać do wyjęcia starych samemu, czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia (zdaje sobie sprawę, ze mogą być zapieczone i trudno wyjmowalne)

2) Przeglądając łożyska snr na stronce Intercarsu znalazłem dwa modele, które wg katalogu pasują do mojego scenica (1.6e, 90km, 97 rok):

snr r155.44
średnica zewnętrzna [mm]: 84
Szerokość [mm]: 38
sr wew. [mm]: 40

snrr155.16
średnica zewnętrzna [mm]: 72
Szerokość [mm]: 37
sr.wew [mm]: 37

Które z nich będzie pasować ? (znalazłem wpis w którymś wątku, ze to większe jest do silnika 2.0, ale patrząc po katalogu w intercarsie nie jestem już taki pewny)

3) Czy faktycznie montaż nowego nie obejdzie się bez prasy ? Czy jednak podchodząc do tematu z głową da się zrobić w domowych warunkach?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie!
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www z dyskami SSD

Szukasz samochodu?
Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   marcindj 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane coupe 96r
  • Silnik:K7M 702 1,6
  • Przebieg (tys.km):160

Napisano 31 marzec 2010 - 21:50

locos napisał:

3) Czy faktycznie montaż nowego nie obejdzie się bez prasy ? Czy jednak podchodząc do tematu z głową da się zrobić w domowych warunkach?

Nie trzeba prasy, wystarczy duże imadło. Można też pokombinować lewarkiem samochodowym <ok>
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   lepper_pl 

• Auto:Grand Scenic II
  • Silnik:1.6 16V K7M 734
  • Przebieg (tys.km):212000

Napisano 31 marzec 2010 - 21:52

koszt wymiany w warsztacie to 50 zł za łożysko ale to tak na marginesie.
pozdrawiam
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   andrzej27r 

• Auto:Scenic II Grand
  • Silnik:1,6 16 v K4M + LPG
  • Przebieg (tys.km):160000

Napisano 01 kwiecień 2010 - 07:37

dawałem już tu opis ze zdjęciem jak wymienić łożysko ,radziłbym wcisnąć łożysko prasą ,roboty jest dość dużo i jak chcesz to samemu zrobić to się trzeba zaprzeć <ok>
http://megane.com.pl/megane-i-phi-lozysko-...nr&start=40
Lewy zobacz update galerii, :>>Mój Grandzik<<
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Jasin 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:megane
  • Silnik:1,9
  • Przebieg (tys.km):127

Napisano 01 kwiecień 2010 - 09:06

nie wiem czy Ci się opłaca bo jak kolega wspomniał wymiana u mechanika kosztuje 50zl a samemu trochę się namęczysz jeśli jeszcze nie masz odpowiednich narzędzi. Ja wymieniałem łożysko z megane I ph I było zapieczone i wszystkie inne śruby też, było trochę roboty.. ale w domowych warunkach da się to zrobić ;-)
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1