Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

instrukcja czyszczenia silniczka krokowego


trebor1

Rekomendowane odpowiedzi

Kambol było tak robione i pupa ... Wszelkie nieszczelności były sprawdzane i kasowane... Mechanik mierzył że silniczek nie dostaje prądu na jednym kablu... Nie wiem jak on tam to mierzył ale tłumaczył mi że nie dostaje sygnału przez co się nie rusza/wysuwa po przekręceniu kluczyka... Omijany był IMO przez poprzedniego właściciela... Chociaż po odpaleniu i zgaszeniu słychać przez jakieś 10 sekund brzęczenie silniczka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że po odpaleniu i zgaszeniu słysz silniczek krokowy, a nie silniczek klapki recyrkulacji nawiewu?

Skoro mechanik stwierdził, że krokowy nie dostaje prądu, to masz prawdopodobną przyczynę - wg schematu silniczek jest zasilany bezpośrednio z ECU. Skoro nie odpiąłeś akumulatora, to różnie może być, może coś się spaliło.

Sprawdź jeszcze, czy wszystkie przewody są sprawne - czy jest przejście pomiędzy ich wyjściem z ECU (styki: 41-pzewód zielony, 12-brązowy, 42-brązowy, 72-zielony), a stykami we wtyczce silniczka. Ewentualnie spróbuj podmienić ECU jeśli to możliwe (nie jestem pewny czy można zmienić sam ECU - doczytanie pozostawiam w Twojej gestii). Ostatecznie podłącz samochód pod CLIPa.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolot, przepustnica były z 3 razy sprawdzane ... wszystko szczelne nowe uszczelki pozakładane ... a ten szalał jak szalał ... 2 tygodnie już bez auta jestem i teraz mechanik dzwonił do znajomego elektryka i podejrzewa że może być to wina komputera ... Tym bardziej że ktoś usuwał IMO ... We wtorek się wszystko okaże ... Nie mam już siły do niego... Dodam że po odłączeniu wtyczki od krokowca zero reakcji ... Kable po kolei sprawdzane i przepływ prądu jest ... Tylko nie ma na którymś z pinów prądu... Nie wiem czy nie wydać z tych 4 stówek na cały zestaw startowy .... :/

 

Dodano: 04 gru 2012 - 22:03

Dzisiaj sprawa się rozwiązała... Znajomy mojego mechanika po długim oczekiwaniu przez brak terminów wziął się za Scenica... Podłączenie do CLIPA nic nie dało bo o dziwo nie chciał się on połączyć ... ale metodą prób i błędów się cudem udało ... pokazał uwaloną sonde lambda po skasowaniu błędu lambdy nadal zero reakcji... pokazała błąd silniczka krokowego... elektryk pomierzył... brak impulsu na silniczek ... Sprawdził kompa i on okazał się uwalony ... Po rozebraniu okazało się że było mocno w nim już grzebane ... Po wydaniu 450zł na tzw. "zestaw startowy" autko zaczęło normalnie pracować ... Na reszcie ;)

 

P.S. Komp to Sirius 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!