Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[manual] montaż tylnych elektrycznych szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zakupilismy już elektryczne podnośniki szyb z wiązkami elektrycznymi ,włącznik elektrycznych szyb i trochę przewodu 2-3mm długości ok 7 metrów ,możemy przystapić do zamontowania wszystkiego .W tym celu należy najpierw wyjąć manualne podnośniki z drzwi .

-zdemontować tapicerkę z drzwi ;odkręcamy klamkę -1 torx ,wyjmujemy ,odkręcamy uchwyt z boczku ,oraz dwie śruby z dolnej kieszeni ,ciągniemy korbkę na zewnątrz-jest na zatrzasku,więc trzeba mocno szarpnąć,następnie delikatnie podważamy tapicerkę i ciągniemy do siebie ,jest ona przyklejona plastyczną masą uszczelniającą i przytwierdzona na zatrzaski,za pierwszym razem trochę ciężko schodzi.

thumb_hosting_zdjec_1455136761__meganka_drzwi1.jpg

gdy już mamy ściągniętą tapicerkę ,wyjmujemy manualne podnośniki,aby nam się szyba nie zsuneła podpieramu ją listewką.Aby wymontować podnośniki należy ,odkręcić wszystkie śruby (klucz 10mm)od podnośnika :2 przy szybie ,2 mocujące prowadnice do drzwi i jedną trzymającą oś korbki .Na miejsce starego podnośnika mocujemy elektryczny i skręcamy w miejscach oznaczonych na zdjęciu

thumb_hosting_zdjec_1455136782__meganka_drzwi2.jpg thumb_hosting_zdjec_1455136823__meganka_drzwi_nr3.jpg thumb_hosting_zdjec_1455136839__meganka_drzwi4.jpg

podpinamy wiązkę elektryczną do podnośnika i siłownika centralnego zamka i przeciągamy przez drzwi (uprzednio demontując starą ). Aby wypiąć kostkę ze słupka należy czarny element ze zdjęcia podnieść delikatnie do góry i wyciągnąć wtyczkę .

thumb_hosting_zdjec_1455136868__meganka_drzwi5.jpg

Po podpięciu nowej wiązki ,możemy na krótko sprawdzić siłownik podłączając masę i plus do kostki silniczka podnośnika ,jeśli wszystko działa zakładamy tapicerkę na drzwi .

w kolejnym kroku przeprowadzamy po dwa przewody ze słupka do tunelu środkowego.Aby zdjąc tapicerkę ze słupka należy zdjąć kapsel z mocowania pasa ,i wykręcić śrubę mocującą pas do karoserii na słupku,następnie pociągnąć górną cześć plastikowej obudowy słupka do góry ,by dostać się do śrubki mocującej dolną część tapiceki .

thumb_hosting_zdjec_1455137378__meganka_drzwi1ajpg.jpg thumb_hosting_zdjec_1455136890__meganka_drzwi6.jpg

Gdy odkręcimy już tą śrubkę możemy odgiąć dolną obudowę słupka i podpiąć dwa przewody do wtyczki w słupku

thumb_hosting_zdjec_1455136903__meganka_drzwi7.jpg

Następnie przewody ciągniemy przy progu aż do półki tunela środkowego .

thumb_hosting_zdjec_1455136926__meganka_drzwi8.jpg

Tą samą operację robimy dla drugiej strony .Gdy już mamy wyprowadzone po dwa przewody od podnośników ,można się zrelaksować browarkiem bo to była najgorsza część roboty . brawa

bierzemy schemat do ręki :thumb_hosting_zdjec_1455136940__meganka_drzwi9.jpg

i widzimy, że pozostaje nam zamontować włączniki elektrycznych szyb wraz z kostkami w miejsce popielniczki

thumb_hosting_zdjec_1455136961__meganka_drzwi10.jpg thumb_hosting_zdjec_1455136984__meganka_drzwi11.jpg

przewody od kostek przedłużamy sobie na taką długość by spokojnie starczyły nam do półki za lewarkiem zmiany biegów,i ciągniemy je pod tunelem środkowym ,gdzie wszystko wedle schematu połączymy w całość .

thumb_hosting_zdjec_1455137000__meganka_drzwi12.jpg

thumb_hosting_zdjec_1455137012__meganka_drzwi13.jpg thumb_hosting_zdjec_1455137027__meganka_drzwi14.jpg

thumb_hosting_zdjec_1455137047__meganka_drzwi15.jpg

Teraz pozostaje nam poprowadzić zasilanie i końcowy montaż .Zasilanie można poprowadzić bezpośrednio z akumulatora ,albo ze stacyjki,wtedy szyby bedą działać po przekręceniu kluczyka .By podpiąć się pod stacyjkę lokalizujemy gruby żółty przewód wychodzący ze stacyjki

thumb_hosting_zdjec_1455137059__meganka_drzwi16.jpg

wpinamy się i przeciągamy go do tunelu środkowego ,podświetlenie przycisków i masę można wziąć z wtyczki podpiętej pod zapalniczkę viva .Teraz mamy już wszystkie potrzebne przewody .Bierzemy kostki i łączymy wszystko w całość zgodnie ze schematem .Przewód wyprowadzony ze stacyjki/lub z akumulatora,jak kto woli rozdzielamy na dwa obwody i zakładamy bezpieczniki ,mogą być takie :thumb_hosting_zdjec_1455137076__meganka_drzwi17.jpgjeśli wszystko podłączone jest zgodnie ze schematem,cieszymy się elektrycznymi szybkami ,pozostanie nam jedynie zaślepić otwory po korbkach,albo zakupić tapicerkę bez tych otworków 8-)

 

podziękowania dla kolegi sir_GONZO i DARENza techniczną pomoc :-)

szyby_megane.pdf

Edytowane przez aston76
Zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tamte z tyłu mam dla pasażerów,tak są zrobione w oryginale,ja dodatkowo zakupiłem panel od scenica ,można by umieścić włączniki w tapicerce drzwi,ale kombinować trzeba .,myślałem na początku by zakupić kieszenie takie jak z przodu i przeszczepić, na tył,ale nie chciało mi się już bawić z tym .

zdjęcie panela,po delikatnym przycięciu pasuje do megi ,mój był z angola ,dlatego pewnie musiałem przyciąć plastik

thumb_hosting_zdjec_1455137841__74594fe012bd2d80.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!