Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto następujące objawy pacjentki :

 

-ostre hamowanie hamulec schodzi do podłogi puszczam hamulec a on jest "sflaczały",

-np trzymając hamulec na światłach czuje jak powoli opada,

-pompując hamulec np 3x wciskam robi się twardy i potem powoli opada jeśli za 4x go trzymam(podczas pompowania włącza się jakaś pompa bo buczy pod maską po stronie pasażera.

-podczas normalnej jazdy hamując muszę wcisnąć hamulec około 2cm i na wysokości gazu dopiero czuje jakiś opór bo tk wpada jak sprzęgło i nie hamuje dopiero po tych w.w 2cm czuć szarpnięcia

-jeszcze tak dziwnie syczy jak się puszcze hamulec po głębszym wciśnięciu

 

*płyn w normie nie ubywa, tarcze mają rancik ale grubość mieści się w przedziale, klocki wymienione 6kkm temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wpychania tłoczków
nie rozumiem :-/ wpychasz(z tyłu wkręcasz) tłoczki,wymieniasz klocki,pompujesz pedałem hamulca i gotowe.Nie miał gdzie zapowietrzyć układ hamukcowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam oto następujące objawy pacjentki :

 

-ostre hamowanie hamulec schodzi do podłogi puszczam hamulec a on jest "sflaczały",

-np trzymając hamulec na światłach czuje jak powoli opada,

Pewnie rzeczy oczywiste typu płyn sprawdziłeś.

Wygląda na pompę hamulcową lub "vacum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-To proste trzymasz naciśnięty pedał hamulca i powoli go wciskasz w podłogę czyli uszczelniacze na tłoczysku pompy hamulcowej przepuszczają płyn z powrotem do zbiorniczka hamulcowego, płynu ci w układzie ci nie ubywa bo nigdzie nie ma wycieku.Masz do wymiany pompę hamulca przerabiałem to samo u mnie, radzę to zrobić bo możesz kiedyś nie wyhamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymieniłem płyn w serwisie całkowicie bez przepompowywania hamuje inaczej ale ciągle coś jest nie tak bo wpada ale mechanik powiedział że w dci tak jest że ucieka gdzieś ciśnienie, poza tym ostatnio zdarzyło mi się mocniejsze i dłuższe hamowanie na autostradzie i po tym że hamowaniu miałem mega twardy hamulec i sprzęgło stawiało gigantyczny opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!