Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II - 2003-blokada tylnych drzwi po w


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przeszukałem forum / może niedokładnie / ale nie znalazłem odpowiedzi. Problem albo i nie problem,ale wolałbym wiedzieć co to może być. Po odpaleniu / Scenic'a 2003 1,5 dci nowa kasta / i włączeniu świateł pozycyjnych blokują się automatycznie tylne drzwi,nie działają szyby,nie można otworzyć ich od wewnątrz. Jest przycisk "auto" przy przełączniku ale pozwala on tylko na włączenie lub też wyłaczenie automatycznego zapalania świateł,oczywiście przycisk blokady otwierania/zamykania szyb w tylnych drzwiach jest sprawny - teoretycznie - ponieważ zamyka i otwiera centralny zamek. Proszę o pomoc,co zrobić i jak to zrobić,żeby dało się otwierać/zamykać tylne drzwi oraz sterować otwieraniem i zamykaniem szyb bez wyłączania świateł - w ciągu dnia to może i nie problem,ale po zmierzchu już np. moja 14-letnia córka ma problem w wysiadaniem z tylnych siedzeń,odblokowują się dopiero po wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy.

Dziękuję za wszelkike podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sterowaniu szybami koło kierowcy na drzwiach masz 4 przyciski do szyb + piąty który blokuje tylne drzwi i szyby (blokada dla dzieci). Naciśnij go powinny się odblokować i wszystko będzie działać jak należy.

 

[ Dodano: 2010-04-26, 09:21 ]

drzwip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to juz tez przerabiałem,jak odpalę samochód włączę światła pozycyjne,to juz nie da się sterować szybami,ani otworzyć drzwi od wewnątrz,a sam przełącznik działa, tzn. pstryka - czyli słychac zamek,że działa - jak wyączę światła wszystko gra...zagadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam wrażenie, że masa Ci gdzieś uciekła.

Przy czym obstawiałbym wiązkę tylnej klapy i powiązanie z pozycyjnymi.

Ja miałem ten problem, że po włączeniu świateł otwierał się bagażnik...

Sprawdź wtyczki tylnych drzwi i przeczyść styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!