Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana tylnych klocków hamulcowych w Megan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

mampytanie, czy ktośz Was wymieniał samodzielnie tylne klocki hamulcowe w megane ?

Jak poradziliście sobie z wciśnieciem cylinderka.Z tego co zauważyłem to musi byc dociskany i wkręcany jednocześnie. Mieliście do tego specjalny klucz czy poradziliście sobie inaczej ?

Dzieki za porady

pozdr

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Ja jak wymieniałem pierwszy raz to myślałem że to tak samo jak z przodu. Mocno bylem zaskoczony <ok> Tak czy inaczej browarek był niezbędny i kazałem żonie wyjść z garażu bo wszystkie [cenzura] możliwe leciały. :lol:

Poradziłem sobie tak:

kombinerkami wciskałem tłoczek a kluczem do wymiany tarczy w szlifierce wkręcałem.

Duma mnie wtedy tak rozpierała że trudno to opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem ten sam problem z wkręcaniem tłoczków ale jest na to sposób. Mianowicie bierzemy stary klocek i robimy w nim centralnie dziurę wiertłem, do tego potrzebujemy śrubkę i 3 nakrętki. jedną nakrętkę nakręcamy do końca na śrubę (odpowiednio długą), wkładamy do klocka i na końcu nakręcamy dwie nakrętki i je kontrujemy. W ten sposób możemy płaskim kluczem trzymać nakrętkę i kręcić całą śrubą za pomocą skontrowanych nakrętek, tak że śruba kręci się w prawo. następnie wkładamy wszystko w zacisk, i kręcimy śrubą aż pierwsza nakrętka zablokuje się o stary klocek. Dalej trzymając płaskim kluczem pierwszą nakrętkę kręcimy śrubą (kręci się w prawo) i wciska + obraca tłoczkiem. U mnie poszło gładko, poniżej krótki opis.

Schemat:

Tłoczek T

śruba |||------

nakrętka |

klocek k

T |||------|k--||

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, a ja mam inny patent :) Wziąłem pistolet od wyciskania silikonu na końcu nagwintowałem, nakręciłem nakrętkę i włożyłem w zacisk. Pompując pistoletem i dokręcając jednocześnie kluczem tłoczek wszedł bez problemu (to chyba francuz był tylko że mały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Przy wymianie tylnych klocków hamulcowych, cylinder został na siłę wepchniety w zacisk zamiast wkręcony, cylinder mocno się opierał ale się wsunął. Mam wrażenie, że wszystko po jeździe testowej jest ok, ale nie jestem pewny czy cos nie jest uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości żeby się wcisnął a nie wkręcił. Wkręcił się na pewno, tylko obrót jest na tyle mały, że mogłeś tego nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak podejrzewam że coś tam zerwałem, bo aż coś tam stukneło, tak się opierał że użyłem specjalnego imadła, bo myślałem że jest zapieczony i nie wiem czy to że ten tloczek jest wkręcany nie odpowiada za hamulec ręczny, bo w ogóle nie blokuje mi kól a niby jest zaciągnięty... pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę to poszło po całości. Nie spodziewałem się, że użyłeś tam imadła. W takiej sytuacji nie wiem co się tam mogło stać, trzeba by rozebrać i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy ja zadam takie może dla Was glupie pytanie ale proszę o wyrozumiałość. Co mam zrobić zeby wogóle podnieść cały ten mechanizm trzymający klocki hamulcowe?? Nie mam bladego pojęcia. Prosze o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie ewentualnie zdjęcie mile widziane.

PS meganka jest zbyt skomplikowana za to w seicento wszystko jest proste :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!