Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

radio gra ale nie reaguje na przyciski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym otoz mam fabryczne radio w megane 96 na kasety Philips. I da sie je obsugiwac tylko z pilota bo nie reaguja zadne przyciski na panelu radia. Co to moze byc? i jeszce kwestia ze radio samo sie wylącza po okolo 10 minutach. Jest to zabezpieczenie przed rozladowaniem aku ale czy nie da sei pozybyc sie tego zabezpieczenia i zrobic tak zeby ralo cały czas.

 

 

 

 

Prosze o wytlumaczenie wyswietlanych napisów na wyswietlaczu

 

-AST

-LOC albo przemiennie z nim DX

-znaczek podobny do polozonej osemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio samo sie wylącza po okolo 10 minutach
brakuje tzw. zasilania do radia po zapłonie

 

AST- automatyczne programowanie stacji

LOC- moc wzmacniacza antenowego lokalna (używana w bliskich odległościach od nadajnika radiowego oraz dużego zagęszczenia stacji radiowych)

DX- używane jest przy słabej sile sygnału radiowego- podbija moc wzmacniacza antenowego tracąc przy tym na jakości sygnału

- jeżeli chodzi o śpiącą ósemkę to jest to wskaźnik sygnału stereo dla częstotliwości FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest zasilane dwoma przewodami (w kostce):

1- jest na stałe z zasilaniem 12V (podtrzymuje pamięć, kod, zasilanie dla elektroniki (ale tylko na te 10 minut)

2- podaje zasilanie 12V na radio po przekręceniu kluczyka

 

Szczegóły na stronie:

tudio24.prv.pl/"]http://[ciach]tudio24.prv.pl/

 

szukaj o Philips - złącze ISO-C10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radio nie bylo u zadnego fachowca ale auto mam niedawno takze nie wiem co było wczesniej. Pytalem poprzedniego wlasciciela jaki jest kod ale tez nie potrafil odpowiedziec, a auto przyjechalo z niemiec.

 

1. Ile kosztuje taka operacja - flashowanie i co to mniej wiecej jest?

2. Ile kosztuje rozkodowanie radio?? nie mozna tego zrobic samemu slyszalem o jakims programie crucc 2.0 ktory podobno na podstawie nr serujnego generuje kod.

 

W sumie to jak uzbieram jeszce troche kasy i "oswoje sie z autem" to kupie pewnie normalne radio ale bedzie mi szkoda pilota w kierownicy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne radia renault nie są na tyle "głupie", aby kody liczyć tzw "kalkuratorami".

Niestety w Twoim przypadku poznanie kodu nic Ci nie da (radio gra, ale może być tylko sterowane pilotem pod kierownicą).

Poszukaj na elektroda.pl forum caraudio ludzi ze swoich okolic. Za usługę zaprogramowania pamięci (flashowanie) poprawną zawartością nie powinni chcieć więcej niż 50 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!