Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
meisteranker

Megane I phI Wycieki płynu z układu chłodzenia w Megance z

Recommended Posts

Hej!

Od 1,5 roku mam wycieki z układu chłodzenia i już kilku mechaników nie potrafiło ich zlokalizować. Sam też dotykałem wszystkie rury i wszystko odziwo suche... Auto posiada instalację gazową. Wycieki znajduję w okolicy lewego przedniego koła. Za wszelkie opinie i rady bardzo dziękuję :mrgreen: Pozdrawiam :)

lider    0

pytanie -wycieki czy ubywa płynu? Piszesz że wycieki są w okolicy lewego koła , czy jes tam ,,reduktor gazu,,

Ubywa znaczącą płynu, oraz tak reduktor jest po lewej stronie. Auto jest garażowane dlatego dziennie rano widzę plamę tego płynu przy lewym kole. Podejrzewasz, ze może uciekać przez ten reduktor ?? Jeśli tak to co można z tym zrobić ?

Lewy    10

Podokręcaj cybanty przy redukrorze i przy trójnikach. Co jakiś czas robią się luźne bo gumowy wąż po nimi się rozłazi.

Prezes    39

Lub zmień na inne bo te może już ktoś "przekręcił" i nie trzymają. Zerknij oczywiście czy guma też nie została wcześniej gdzieś uszkodzona :mrgreen:

lider    0

Proponował bym dokładnie sprawdzić węże między reduktorem a trójnikami , bo po pewnym czasie poprostu puszczają . Takie zakładają instalatorzy , a z dociąganiem opasek to ostrożnie bo trójniki są plastikowe.Proponuje wymienić węże i opaski na nowe. Miałem ten sam problem i pomogło. :mrgreen:

Dziękuję za każdą pomoc. Te węże do układy chłodzenia do mogę tylko kupić w salonie Renault czy poszukać gdzieś indziej ?? Jak wygląda sprawa z tymi wężami, dziękuję za pomoc.

lider    0

Wsalonie raczej ich nie kupisz , bo są mątowane razem z instalacją LPG . Ja miałem węże z opla do nagrzewnicy (pasowały) ,albo wymienić u instalatora LPG ,ale to co zakładają po pewnym czasie pod wpływem temperatury i czasu poprostu guma twardnie i puszczają , i dociąganie opasek nic nieda. :mrgreen:

Lewy    10

Pojedź do jakiegoś zakładu LPG i kup wąż albo niech je wymienią na miejscu.