FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Wycieki płynu z układu chłodzenia w Megance z - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phI
Wycieki płynu z układu chłodzenia w Megance z

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   meisteranker 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 10 grudzień 2006 - 12:24

Hej!
Od 1,5 roku mam wycieki z układu chłodzenia i już kilku mechaników nie potrafiło ich zlokalizować. Sam też dotykałem wszystkie rury i wszystko odziwo suche... Auto posiada instalację gazową. Wycieki znajduję w okolicy lewego przedniego koła. Za wszelkie opinie i rady bardzo dziękuję :mrgreen: Pozdrawiam :)
0

Sprawdź:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   lider 

Napisano 10 grudzień 2006 - 13:52

pytanie -wycieki czy ubywa płynu? Piszesz że wycieki są w okolicy lewego koła , czy jes tam ,,reduktor gazu,,
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   meisteranker 

Napisano 10 grudzień 2006 - 15:44

Ubywa znaczącą płynu, oraz tak reduktor jest po lewej stronie. Auto jest garażowane dlatego dziennie rano widzę plamę tego płynu przy lewym kole. Podejrzewasz, ze może uciekać przez ten reduktor ?? Jeśli tak to co można z tym zrobić ?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Lewy 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:MIIphI GT
  • Silnik:2.0 16V
  • Przebieg (tys.km):130

Napisano 10 grudzień 2006 - 21:14

Podokręcaj cybanty przy redukrorze i przy trójnikach. Co jakiś czas robią się luźne bo gumowy wąż po nimi się rozłazi.
Megane II GT 2.0 16V
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
S. Lem
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 10 grudzień 2006 - 22:33

Lub zmień na inne bo te może już ktoś "przekręcił" i nie trzymają. Zerknij oczywiście czy guma też nie została wcześniej gdzieś uszkodzona :mrgreen:
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   lider 

Napisano 12 grudzień 2006 - 20:46

Proponował bym dokładnie sprawdzić węże między reduktorem a trójnikami , bo po pewnym czasie poprostu puszczają . Takie zakładają instalatorzy , a z dociąganiem opasek to ostrożnie bo trójniki są plastikowe.Proponuje wymienić węże i opaski na nowe. Miałem ten sam problem i pomogło. :mrgreen:
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   meisteranker 

Napisano 14 grudzień 2006 - 11:49

Dziękuję za każdą pomoc. Te węże do układy chłodzenia do mogę tylko kupić w salonie Renault czy poszukać gdzieś indziej ?? Jak wygląda sprawa z tymi wężami, dziękuję za pomoc.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   lider 

Napisano 14 grudzień 2006 - 19:59

Wsalonie raczej ich nie kupisz , bo są mątowane razem z instalacją LPG . Ja miałem węże z opla do nagrzewnicy (pasowały) ,albo wymienić u instalatora LPG ,ale to co zakładają po pewnym czasie pod wpływem temperatury i czasu poprostu guma twardnie i puszczają , i dociąganie opasek nic nieda. :mrgreen:
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Lewy 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:MIIphI GT
  • Silnik:2.0 16V
  • Przebieg (tys.km):130

Napisano 14 grudzień 2006 - 23:50

Pojedź do jakiegoś zakładu LPG i kup wąż albo niech je wymienią na miejscu.
Megane II GT 2.0 16V
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
S. Lem
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1