Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

w obecnych czasach większość płynów jest mieszalna ze sobą. Poczytaj ulotkę czy dany jest mieszalny - jeżeli nie chcesz wymieniać całości. Jeżeli zdecydujesz się wymienić całość to DOT4 nie obciąży zbytnio kieszeni a jest całkiem niezły. Chyba jest on także mieszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wchodzi plynu hamulcowego do ukladu (tak mniej wiecej)?

 

 

Pytam z ciekawosci, bo planuje po wakacjach zrobic wielki przeglad (po 120000):

-olej, filtry (powietrza (zmiana na green cotton), p.pylkowy, paliwa, oleju)

-rozrzad, pompa, pasek micro

-swiece, kable

-tarcze klocki

-plyn chlodniczy

-plyn hamulcowy

-czynnik w klimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Czy ktoś możne napisać ile wchodzi płynu hamulcowego do megane rocznik 2007. Zmieniałem klocki z tylu i musiałem odessać trochę płynu hamulcowego, no i się przeraziłem, jakaś brązowa woda a nie płyn. Musze go wymienić ale muszę wiedzieć ile mam sobie go kupić ;) P.S. Zaczynamy od najdalszego koła czy od najbliższego, bo ponoć w autach z ABS od najbliższego.

 

 

Drogi Adminie, mieszkam w IRE, odzwyczaiłem się od używania polskich literek, muszę przestawiać klawiaturę na polską aby ich użyć a potem wracam do angielskiej bo się znaki na niej nie pokrywają, w PL używa się polskiej programisty czyli defakto klawiatury amerykańskiej US. W IRE używa się brytyjskiej, a one maja inny rozkład znaków. W każdym razie postaram się zapamiętać aby używać polskich literek ;)

Kolego 1olek regulamin wyraźnie mówi w punkcie 5.6 co należy zrobić w takim wypadku jak Twój. Jak na razie brak z Twojej strony chęci, aby tą sprawę załatwić jak trzeba. Po drugie złamałeś regulamin forum w punkcie 5.5 , za to z automatu dostaje się paseczek. Po trzecie złamałeś regulamin forum w punkcie 5.4. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę sobie z angielskim OK ;) Dzięki za filmik, jednoosobowy sposób wyjątkowo fajny ;)

 

Trochę info po wymianie, 1 litr to za mało aby dobrze przepłukać układ, ja zużyłem 1.3 litra. Stary płyn był całkowicie czarny, to ten syf w butelce na zdjęciu.

post-76390-0-89769500-1436126818_thumb.jpg

Edytowane przez 1olek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!