Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z 1 i 2 biegiem


simon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z biegami w Renault Megane '99. Od ok 2 tygodni są duze trudności z wrzucaniem jedynki i dwójki. Zdarza się że biegi wchodzą gładko, czasem czuc opór, a czasem w ogóle nie chcą wejść i wtedy trzeba wrzucic inny bieg, potem wrocic. Co ciekawe biegi dobrze wchodzą gdy samochód jest zimny, natomiast po paru kilometrach zaczynają sie problemy. Pojechałem z tym do serwisu renault, wzięli auto na przejażdżkę i powiedzieli ze wszystko ok. Przesmarowali tylko gałkę drążka i powiedzieli ze jak cos to trzeba wrócic i rozbiora skrzynię. Stąd moje pytanie czy mieliscie podobne doswiadczenia i czym moze to byc spowodowane (płyn, synchronizatory, tarcze?). Ile moze kosztowac naprawa?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.[/scroll]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, ale u mnie nie wchodzi jedynka, oczywiście maglowanie sprzęgłem pomaga, ale czasem trzeba wrzucać bieg na siłę. Myślę, że odpowiedzialna za to jest badziewna skrzynia biegów, jak świat światem wszyscy wiedzą, że skrzynie renaulty robią tragiczne i podejrzewam tu synchronizator. Nawet fiaty pod tym względem lepiej sobie radzą. A nasze szczęście, że nie wzięliśmy auta z automatem bo to byłaby tragedia.

W mojej poprzedniej 19-tce nieco przesmarowałem i wymieniłem część plastikowych panewek w których porusza się drążek oraz wodzik przy skrzyni i nieco to poprawiło komfort. Na razie w mojej Meggi nie ruszałem tego, ale irytuje mnie to jak diabli, więc chyba wciągnę ją na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie jest to pojedyńczy problem z tą skrzynią biegów.Ja mam taki sam problem jak SIMON z tym że u mnie ciężko wchodzą biegi 1 i 3.,,Zdarza się że biegi wchodzą gładko, czasem czuc opór, a czasem w ogóle nie chcą wejść i wtedy trzeba wrzucic inny bieg, potem wrocic,, -dokładnie to samo.U mnie nawet czasami jest tak że cały tydzień jest wszystko ok a tu nagle po 7 dniach problem wraca i znowu się zaczyna blokować.Ja również prosiłbym Was o jakieś rady jeżeli możecie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co do tej skrzyni to prawda czasami biegi lżej a czasami trudniej wchodzą- zależy to m.in. od tego czy samochód był uderzony czy nie(wiąże się to z wyjeciem,przesunięciem silnika). Jężeli samochód był uderzony to nawet minimalnie mógł się wygiąć drążek od biegów,który biegnie od gałki do skrzyni biegów. Jeżeli jest on choć troche wygiety to kłoppoty mogą występować, a po drugie podczas wkładania silnika mógł być drązek żle ustawiony. Po krótce mozna to zobaczyc przekręcająć (lewo lub prawo)gałkę od zmiany biegów podczas włączania biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowi ja posiadam megane od 2 miesiecy, garazowana pod blokiem na parkingu rano jak jde do pracy to po odpaleniu 1 i 2 wchodza dosc cieżko 3 i reszta juz normalnie. Po kilku miutach jazdy jak silnik jest juz ciepły to jest spoko. Moje pytanie czy mam sie obawiac ze skrzynia nawala a moze to normalna sprawa w koncu jest zimno a samochód stawiam pod blokiem? :mrgreen: :)

 

Zaznaczam ze to jest mój pierwszy samochód i kompletnie sie na autach nie znam :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tydzien temu ruszylem po nocy z osiedla stoje na pierwszych swiatlach, chce wrzucic standardowo lekko popychajac dwoma palcami jedynke... a tu zonk, chwycilem dzwignie cala dlonia, pcham weszlo, jak stary przelacznik z filmow o kapitanie Nemo ;P dwojka to samo, o dziwo 3 wchodzila znacznie gladziej. popracowalem dzwignia parenascie razy na swiatlach i sie "rozeszlo" :mrgreen: za chwile juz bylo calkiem normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. 1 i 2 ciężko wchodzą. Jakiś czas temu wymieniłem skrzynię na prawie nową. W starej szwankowało co innego. Jeżdziłem prawie trzy miechy i zaczęło się dziać więcej... Skrzynka super, nic się nie dzieje oprócz tych cholernych biegów. Narazie się nie dotykam, poczekam do wiosny. Sprawdzę czy to temperatura tak działa, czy może jakieś podzespoły. Szkoda wwalać się w koszta z powodu temperatury:) Ale podzielam zdanie, że fakt wpychania biegów na siłe strasznie potrafi zdenerwować. Jak bym jakąś starą ciężarówką jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1 i 2 biegu mam tak samo. 1/2 raz wchodzi gites raz fatalnie, moim zdaniem jest to wina tego jak sie auto zatrzyma - czyli jak sie zabeczki w srodku obkreca i czy ladnie zlapia za 1 razem. Musze sprubowac czy z gazem wejdzie bieg latwiej (ale z malym) :mrgreen:

No i mam oczywiscie problem ze wstecznym, juz drugi raz wskoczyl mi zgrzytajac moim, ze auto stalo w meijscu na hamulcu, wrrr... :)

Rano, jak jest zimno olej w skrzyni jest strasznie gesty, to biegi zle wchodza - zaobserwoane organoleptycznie i potwierdzone fachowymi opiniami zmotoryzowanych kolegow :)

 

A tak z ciekawości zapytam jaki jest koszt nowej skrzyni biegów ??

 

Z tego co ogladalem na allegro to okolo 800,- ale chyba uzywane. Za to ciekawe ile wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z identycznymi objawami, czasami nie mogłem ruszyć na światlach bo na siłe nie mogłem wepchnąć 1 biegu. Wtedy autko było prawie nowe niestety tuż po upływie gwarancji. Przebieg miej więcej 30 tys. Zaczołem jeździć do salonu i pytać co się dzieję a gość twierdził mi że olej jest zużyty i trzeba skrzynię przepłukać. Odkręciłem korek wydobyłem trochę oleju na wygląd zero oznak zużycia. Pomyślałem że gość się zna na skrzyniach jak wół na gwiazdach. No ale postanowiłem zaeksperymentować kupiłem butelkę oleju przekładniowego trochę upuściłem i wlałem ten nowy. Po krótkim czasie (nie od razu) przeszło skrzynia lata do dnia dzisiejszego. Radzę wymienić olej w moim przypadku poskutkowało (Tylko koniecznie pełen syntetyk elfa)

Pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!