Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja nie zawsze się włącza.


Rekomendowane odpowiedzi

Megane II rok 2004 silnik 1,5 Cdi, ręczna klimatyzacja.

Trzy tygodnie temu miałem przeprowadzony serwis klimatyzacji, m.in. została nabita gazem. Zrobiłem to gdyż wcześniej nie zawsze się załączała. Jednak teraz nadal występuje ta sama usterka. Niezależnie od temperatury na zewnątrz klimatyzacja nieraz załącza się a nieraz nie. Lampka przy włączniku klimatyzacji zawsze się świeci gdy ja załączam. Jednak zimne powietrze nie wylatuje. Nie pomaga tu wielokrotne włączenie i wyłączanie klimatyzacji. Jedyne co zauważyłem to kilka razy klimatyzacja załączyła się gdy zatrzymywałem się np. na skrzyżowaniu przed czerwonym światłem. Ale ta metoda też nie zawsze jest skuteczna. Gdy jednak klima się załączy to temperatura wypływającego powietrza w kratce z nawiewem wynosi miedzy 7 a 8 stopni (mam tam czujnik termometru, więc widzę dokładnie jaka jest temperatura).

Po tym ostatnim serwisie dostałem wydruk z danymi dotyczącymi klimatyzacji, przepiszę te dane poniżej, może ktoś kto się na tym zna zinterpretuje to w powiązaniu z tym co napisałem powyżej.

 

typ czynnika chłodzącego: R134a

ilość podana: 550

 

recykling

g: 1600 Ozn

g: 3Olej

 

próżnia w układzie A/C

min. 18

mB. 0

min. 4

mB. 100

 

wprowadzanie oleju

g: 13

 

wprowadzanie UV

g: 5

 

ładowanie A/C

g: 550

 

Diagnostyka układu A/C

P.HP.: 8.0 Bar

P.LP.: 2.0 Bar

T.I.: 6.7°C

T.E.: 15.0°C

Układ A/C OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie do wymiany czujnik ciśnienia klimatyzacji. (poszukaj na forum niedawno o tym było). Ale zanim zaczniesz wymieniać posprawdzaj kostki/wtyczki na sprężarce, czujniku ciśnienia. Twoje objawy wyglądają tak, jakby gdzieś coś nie stykało.

Nie masz problemów z wentylatorem nawiewu? Oba układy są powiązane ze sobą. Jeżeli dmuchawa będzie szwankować to nie włączy Ci się sprężarka, choć dioda będzie świecić.

Acha jeszcze jedno, klima pracuje tylko przy włączonym nawiewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do włączonego nawiewu to wiem. Dmuchawa pracuje bez zarzutu.

Mam pytanie natomiast gdzie mam szukać sprężarki i czujnika ciśnienia by sprawdzić stan połączeń elektrycznych i czy dochodzi tam napięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dołączę zdjęcie aby Ci pokazać gdzie znajduje się ten czujnik, a dokładnie jest on na rurce odchodzącej od spręzarki już przy samej chłodnicy.

 

Aby się do niego dostać najlepiej ściągnąć zderzak (10minut roboty i najwygodniej ) lub pod zderzakiem znajduję się taki plastik czarny, wykręcenie go też trochę zajmie, lepiej ściągnąć zderzak ;)

post-12194-1274646304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W serwisie po podłączeniu komputera stwierdzono zwarcie do masy właśnie czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji. Dzieje się tak w dwóch przypadkach, brak gazu lub uszkodzony czujnik. Kosztowało mnie to 150 zł, czujnik zaoferowali za 580 zł plus wymiana, ale nie skorzystałem. Okazuje się, że do mojego modelu nie ma zastępczego czujnika, ale ktoś kto zajmuje się serwisem klimatyzacji ma sprowadzić mi czujnik z Opla za 200 zł, który ma ponoć pasować, zobaczymy.

A tak przy okazji czy był gdzieś opis (szukałem ale na ten temat nic nie znalazłem) lub ktoś może napisze jak zdejmuje się przedni zderzak w Megane II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzajcie i to szybko, bo mam podobne objawy - dioda przy włączniku świeci, a klima nie działa (podanie napięcia prosto na sprężarkę uruchamia ją). Dodatkowo, od razu po uruchomieniu samochodu włącza mi sie wentylator chłodnicy .... myślałem, że po wymianie czujnika temp zewnętrznej klima ruszy, a tu nic ;) układ jest napełniony ... czyżby wszystko padło jednocześnie (mam na myśli czujniki) ?

 

Co do włącznika - u mnie ten przycisk zostaje wciśnięty, gdy włączam klimę ... inaczej niż przycisk od ogrzewania szyb, który ma tylko jedno położenie - tak ma być, czy coś jest z nim nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bm639 miałem to samo dokładnie. Ruszyło dopiero po wymianie czujnika na oryginalny. Z zamiennikiem miałem problemy i sporo mnie to kosztowało bo niby wszystko wymienione a klima nie chciała współpracować i nikt nie wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik mam już wymieniony, klima chodzi bez problemu. Rzeczywiście trzeba było ściągnąć zderzak, wtedy dostęp do czujnika jest bardzo łatwy.

A sam czujnik i to oryginalny można jednak dostać za 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło dopiero po wymianie czujnika na oryginalny. Z zamiennikiem miałem problemy
Zamówiłem niby oryginalny, ale z "alledrogo" ... byłem w ASO i zdiagnozowali właśnie presostat.

 

[ Dodano: 2010-06-13, 20:25 ]

A sam czujnik i to oryginalny można jednak dostać za 200 zł.
gdzie kupiłeś, bo w Warszawie w ASO śpiewają min. 580 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!