Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja nie zawsze się włącza.


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Posiadam klime manualną ,czujnik temp.zew umieszczony w lusterku zaczął pokazywać w czasie upałów temp od +5 do-5 , gdy klima działała a temperatura schodziło do 0 przestawała działać klimatyzacja wszyscy "fachowcy" twierdzili,że w manualnej czujnik nie ma nic wspólnego z załączaniem sprężarki badali, rozkrecali 3 X komp był podłączany itp itd .Po wymianie czujnika temp. zew. awaria znikneła-koszt 30 pln za czujnik z cytryny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z zamiennikiem miałem problemy i sporo mnie to kosztowało bo niby wszystko wymienione a klima nie chciała współpracować i nikt nie wiedział o co chodzi.
Założyłem "oryginał z aukcji" i niestety nie rusza :-) ... czyżby ten sam pech? :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może niekoniecznie ASO, po co im płacić pewnie zrobi Ci to pierwszy lepszy koleś z komputerem. Daj znać czy zadziałało odłaczenie akumulatora. Jak juz wczesniej pisałem jestem przed wymiana czujnika, więc jestem baardzo zainteresowany czy będzie potrzebny komputer do wykasowanai błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuu...może spróbuj na noc odłączyć :]]]

info dla potomnych, którzy również trafią na ten problem:

kod części to 7701205751, fachowo nazywa się to coś presostat. W ASO koszt jakieś 550 zł brutto, w sklepach internetowych znalazłem za 150-160 brutto i to nówki. Szroty na allegro od 50 zł.

 

edit:

wczoraj wymieniłem czujnik ciśnienia i klima jak na razie działa bez zarzutu, załącza się wtedy kiedy ja chcę a nie kiedy się klimie podoba :-) . Nie było potrzeby kasowania błędów.

Czujnik kupiony na allegro , nówka, koszt 85 zł. Wymieniłem sam więc koszt całej imprezy to 255zł (koszt 170zł za podłączenie pod kompa w ASO). Mimo wszystko warto było podłączyć w ASO gdyż spece od klimy w pewnym łódzkim warsztacie albo nie zauważyli błędu czujnika na kompie albo ich komp nie wykazywał takiego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Kolegów. u mnie problem z klimą wygląda tak: w listopadzie zauważyłem ze klima nie działa, wieć pojechałem ją uzupełnić. jednak po napełnieniu spręzarka i tak nie ruszała. za sprawę wziełem się jak upały wróciły. komp pokazał błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji. wymieniłem na drugi i dalej to samo. klima raz działa raz nie. zauważyłem ze wtyczka czujnika jest luźna( jeden pin sie wykruszył)również wymieniłem. klima teraz wogóle nie działa. nie ma też napiecia we wtyczce od spreżarki. kable podłączyłem wedlug starej i napiecie we wtyczce czujnika jest. komputer znowu wyskoczył z bledem czujnik cis. klimy zwarcie na masie/plusie????

sprezarka na krotko działa.

Znowu czujnik do wymiany? możliwe jego przepalenie przez luzna wtyczke?

czynnik chłodzący jest.

Edytowane przez chudyziom21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!