Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Scenic Dynamique 1.6 16V


watzi

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu w trakcie jazdy z przodu samochodu wydobywa się jakiś dźwięk, przypominający wycie wiatru. Bardziej słyszalne jest to od strony kierowcy. Byłem na warsztacie, sprawdzili czy nie ma luzów w łożyskach w kołach i stwierdzili ,że jest wszystko w porządku, a przyczyną hałasu są stare (letnie opony). Zaznaczyłem ,że szum ten był także słyszalny przy zimowych oponach które są prawie nowe. Mechanicy upierają się przy swojej diagnozie. Chcę jeszcze dodać że koła obracają się bez żadnego oporu, a więc hamulce wykluczam. Co jest w tym jeszcze dziwne, że szum ten jest dopiero słyszalny od prędkości 50 km/h, a jak jadę ponad 100, to hałas w samochodzie się potraja. Nie ma znaczenia na jakim biegu jadę, nawet jak wrzucę na luz. Przy zakrętach jest cisza, może dlatego bo nie jadę w tedy ponad 50. Co może być przyczyną tego hałasu. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak tylko przy prędkości czy przy wyższych obrotach silnika też ?

Sprawdź osłony katalizatora - tłumika. Ktoś kiedyś gdzieś pisał o tym, że mu strasznie wyło właśnie z powodu osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem zaczyna się od prędkości powyżej 50 km/h. Czym szybciej jadę tym większy hałas. Obroty silnika nie mają na to wpływu bo nie dodając gazu i jadąc na biegu jałowym szum (coś podobnego do wycia wiatru) nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wytłumienie drzwi ,jak będziesz miał porwaną folię pod tapicerką drzwi to mogą wystąpić takie objawy ,im szybciej jedziesz tym większy hałas i nie ma to nic wspólnego z biegiem na którym jedziesz ,ani z obrotami silnika.U mnie tak było i dodatkowo jeszcze czuć przewiew powietrza w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porwaną folię w drzwiach raczej wykluczam, bo hałas dochodzi gdzieś całkiem z przodu, od strony kierowcy, w okolicy podwozia. Drzwi sprawdziłem, są szczelne, nie czuć żadnego przewiewu i nie słychać szumu wiatru. Jutro obejrzę jeszcze raz autko na kanale i sprawdzę, tak jak pisał Prezes, osłony katalizatora.

 

[ Dodano: 2010-05-15, 17:59 ]

Sprawdziłem osłony katalizatora. Wszystko jest tam jak należy. A więc nadal nie wiem, co to może być. Czy hałas ten może powodować skrzynia biegów, albo plastikowe osłony nadkola?

 

[ Dodano: 2010-06-08, 23:23 ]

Dzisiaj,jeden z kumpli powiedział mi, że on też kiedyś coś podobnego doświadczył w swoim autku. Po wymianie łożysk w przednich kołach nie dało to żadnego efektu. Dopiero jakiś mechanik trafnie z diagnozował, że to tylnie tarcze hamulcowe są przyczyną tego hałasu, szumu.

Po ich wymianie faktycznie usterka znikła. Co dziwne, tylne tarcze były wymienione na nowe,a hałas przecież wydobywał się gdzieś z przodu, gdzie najprawdopodobniej można było się spodziewać usterki. Czy faktycznie to dobry trop? Czy u mnie może być to samo? Chcę jeszcze dodać,że odczuwam lekkie drganie w kierownicy i w pedałach.

 

[ Dodano: 2010-08-25, 18:32 ]

Problem ze szumem rozwiązany.

Byłem w warsztacie. Mechanik postawił trafną diagnozę. Łożysko w kole.

W innych warsztatach doradzali mi wymianę wszystkich 4 opon, wymianę tarcz hamulcowych i Bóg wie, co jeszcze. Dobrze,że ich nie posłuchałem.

Co dziwne było w mojej usterce, to to,że nie był wyczuwalny luz w kole i na zakrętach też nic szczególnego się nie działo. A jednak łożysko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!