FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Poziom oleju... - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phII
Poziom oleju...

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   por86 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Renault Megane II
  • Silnik:1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):99768

Napisano 13 maj 2010 - 22:24

Witam wszystkich.
Mam Renault Megane II. Od wymiany oleju przejechałem ponad 1580 km a na głównym wyświetlaczu pokazuje się informacja, że Poziom Oleju jest ok.
I teraz nie wiem, czy mam zwracać uwagę na tę informacje, czy po prostu sprawdzić rano stan oleju?
Proszę o odpowiedź,
Pozdrawiam...
Konrad
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Dorth 

• Auto:Megane II ph I
  • Silnik:1.9 dCi
  • Przebieg (tys.km):159

Napisano 13 maj 2010 - 22:36

por86, To jest jako pomoc. ;) Polecam sprawdzać olej powiedzmy tak z 2 razy w tygodniu kontrolnie mimo komunikatu, że wszystko jest ok. Jak będziesz miał za mało oleju to wyskoczy Ci odpowiedni komunikat ale wiadomo, że elektryka jest zawodna to trzeba samemu też sprawdzać. ;-)
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   grog 

• Auto:Megane I Coach
  • Silnik:1.6 8V
  • Przebieg (tys.km):175000

Napisano 14 maj 2010 - 09:21

W moim starym Megane wymieniam olej co 15-20 tys km. Na poczatku sprawdzalem olej dosyc czesto, potem coraz rzadziej, ale zawsze stan byl ok. Teraz w ogole przestalem sprawdzac jaki jest poziom oleju, zawierzam kontrolkom. Nie dolewam tez oleju miedzy wymianami. Przez 3,5 roku zrobilem nia 80 tys km, nie wymienilem ani razu swiec czy kabli. Uwazam, ze to maszyna ma sluzyc czlowiekowi i nie trzeba panikowac. Pozdrawiam
grog
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   soko 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Grandtour III szary kasjopea
  • Silnik:1.5 dci 105
  • Przebieg (tys.km):78

Napisano 14 maj 2010 - 09:56

ja mam M3 1.5 dCi 105 km i kilka razy przy krótkim postoju na ciepłym silniku, gdzieś nie daj trochę nierówno do tego było komputer kazał mi sprawdzić stan oleju... tylko kurde jak rano jadę do pracy jakoś nie bardzo chce mi się grzebać pod maską z na wpół zaklejonymi oczami.

wierze, że to to że olej był rozprowadzony po silniku, nie zdążył spłynąć a do tego ta nierówność powodowała to wskazanie... kurde żeby silnik mający 15 tyś km brał olej...
Dołączona grafika
Pamiętajcie że Megane III ma światła do jazdy dziennej
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   nimrod32 

• Auto:Megane II Grandtour
  • Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):205

Napisano 14 maj 2010 - 11:57

Jeśli będzie za niskie ciśnienie oleju to na pewno pojawi się czerwona kontrolka i komunikat, żeby się natychmiast zatrzymać. Jeśli czujniki co jakiś czas pokazują informacje oleju i później gasną, to trzeba się tematem zainteresować. Może faktycznie coś nie tak jest z olejem, albo czujnikami.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Ghostman 

• Auto:Grand Scenic II, Modus
  • Silnik:1.5 dCi
  • Przebieg (tys.km):140,120

Napisano 15 maj 2010 - 17:44

jak masz informacje poziom oleju jest ok to cyknij na przełączniku parametrów komputera to wyświetli się stan oleju.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   kkrzys73 

• Auto:megane I
  • Silnik:1.4 16V
  • Przebieg (tys.km):152

Napisano 21 czerwiec 2011 - 21:01

niedawno kupiłem swoją megii i mam taki dylemat (wymiana oleju w tamtym tygodniu) jeżdżę trzy tygodnie i już kilka razy zapalała się kontrolka serv i napis oil .... mimo że poziom oleju jest ok bo sprawdzałem, za dwie godziny zapalam ponownie i jest oil OK co może być przyczyną i czy mam się martwić
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1