Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poziom oleju...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam Renault Megane II. Od wymiany oleju przejechałem ponad 1580 km a na głównym wyświetlaczu pokazuje się informacja, że Poziom Oleju jest ok.

I teraz nie wiem, czy mam zwracać uwagę na tę informacje, czy po prostu sprawdzić rano stan oleju?

Proszę o odpowiedź,

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

por86, To jest jako pomoc. ;) Polecam sprawdzać olej powiedzmy tak z 2 razy w tygodniu kontrolnie mimo komunikatu, że wszystko jest ok. Jak będziesz miał za mało oleju to wyskoczy Ci odpowiedni komunikat ale wiadomo, że elektryka jest zawodna to trzeba samemu też sprawdzać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim starym Megane wymieniam olej co 15-20 tys km. Na poczatku sprawdzalem olej dosyc czesto, potem coraz rzadziej, ale zawsze stan byl ok. Teraz w ogole przestalem sprawdzac jaki jest poziom oleju, zawierzam kontrolkom. Nie dolewam tez oleju miedzy wymianami. Przez 3,5 roku zrobilem nia 80 tys km, nie wymienilem ani razu swiec czy kabli. Uwazam, ze to maszyna ma sluzyc czlowiekowi i nie trzeba panikowac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam M3 1.5 dCi 105 km i kilka razy przy krótkim postoju na ciepłym silniku, gdzieś nie daj trochę nierówno do tego było komputer kazał mi sprawdzić stan oleju... tylko kurde jak rano jadę do pracy jakoś nie bardzo chce mi się grzebać pod maską z na wpół zaklejonymi oczami.

 

wierze, że to to że olej był rozprowadzony po silniku, nie zdążył spłynąć a do tego ta nierówność powodowała to wskazanie... kurde żeby silnik mający 15 tyś km brał olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie za niskie ciśnienie oleju to na pewno pojawi się czerwona kontrolka i komunikat, żeby się natychmiast zatrzymać. Jeśli czujniki co jakiś czas pokazują informacje oleju i później gasną, to trzeba się tematem zainteresować. Może faktycznie coś nie tak jest z olejem, albo czujnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

niedawno kupiłem swoją megii i mam taki dylemat (wymiana oleju w tamtym tygodniu) jeżdżę trzy tygodnie i już kilka razy zapalała się kontrolka serv i napis oil .... mimo że poziom oleju jest ok bo sprawdzałem, za dwie godziny zapalam ponownie i jest oil OK co może być przyczyną i czy mam się martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam wszystkich serdecznie.

Pozwolę sobie na podpięcie pytania w tym temacie.

Niedawno zakupiłem Megankę dla żony, niestety jest kilka rzeczy do poprawianie. Chociażby koło zmiennych faz rozrządu. Ale doczytałem się na forum, że najlepiej dla tego koła, żeby stan oleju był na górnej kresce bagnetu. Dolałem więc do pełna(górna kreska na bagnecie -było tak na środku), niestety nie pomogło na rzężenie przy odpalaniu, za to pojawił się komunikat dolej oleju. Sprawdziłem dwa razu na bagnecie maksimum a komputer samochodu pokazuje że minimum. Działa jakby odwrotnie. Co to może być - jakiś pomysł? Dziękuję z góry za podpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!