Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w schowku w podłodze po stronie pasażer


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przejrzałem wszystkie posty w tej tematyce i nie znalazłem odpowiedzi i rozwiązania na nurtujący mnie problem, a mianowice w schowku pod nogami pasażera zbiera się woda. Sprawdziłem odpływ wody w podszybiu, odprowadzenie skroplin z klimatyzacji - drożne, woda w kieszeni drzwi rownież się nie gromadzi, w slupku od wewnętrzej strony również nie stoi woda, sprawdziłem już chyba wszystkie możliwości i nadal nic, wyjąłem gąbki i odsunałem wykładzinę i jeżdże już taki kilka dni, akurat teraz taki czas że non stop pada i za każdym razem jak usunę wodę z podłogi po jakim czasie zbiera się ponownie. Zauważyłem od wewnątrz niewielki przeciek pomiędzy uszczelką a drzwiami w dolnej ich części czyt. przy progu. Czy to mogłoby byc to? Czy w drzwiach w ich dolnej częsci są jakieś kanały odprowadzające wodę? Czy miał ktoś z Was do czynienia z przeciekami do wewnątrz z powodu nieszczelności miedzy uszczelką a drzwiami?

 

Fazzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam to samo. Jechałem w ostatnią niedzielę autostradą kraków - wrocław w niezłym deszczu i po przejechaniu ok 100km zaczęła wariować elektronika w aucie. Zegary migały wszystkimi kontrolkami. Gdy deszcz się skończył sytuacja wróciła do normy. Jednak na następny dzień powtórka. Wczoraj rozebrałem cały środek i pod gąbkami po stronie kierowcy i pasażera stała woda. Pod fotelem kierowcy jest kilka dużych złączy które prawdopodobnie leżąc w wodzie mieszały elektroniką. Auto do blachy rozebrane się suszy a w sobotę testy szczelności - woda pod ciśnieniem i obserwacja przeciekających miejsc.

Jak będę znał nieszczelne miejsca w meganeII to dam znać.

 

pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlokalizowałem przecieki, po stronie pasażera woda przedostawała się do wewnątrz pomiędzy blachą a poszyciem w dolnej części drzwi i spływała po uszczelce po dywaniki. Tapicerkę zdemontowałem i przygotowywuję się do oklejenia drzwi folią.

Po stronie kierowcy woda wypływała spod maskownicy głośnika do kieszeni, tu również tapicerka będzie zdjęta i przyjdzie w to miejsce folia

 

Fazzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Po stronie kierowcy woda wypływała spod maskownicy głośnika do kieszeni, tu również tapicerka będzie zdjęta i przyjdzie w to miejsce folia

 

Fazzi

czy mógłbym się dowiedzieć jak to zrobić by tam już ta woda się nie dostała - jakieś instrukcje jak ściągnąć obudowę z drzwi i takie tam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam ten sam problem w R Megane II hatchback 1.5dCi 2004, tzn. od strony pasażera w schowku gromadzi się woda.

Ostatnio była zmieniana folia w drzwiach oraz wymieniane lusterko z obudową - przez zerwaną folie i pęknięcie w obudowie lusterka dostawała się woda do środka.

 

Teraz jednak, gdy jest to naprawiona (dobrze - było sprawdzane), woda nachodzi tylko do samego schowka - jakby od wewnątrz, podwozia. Nie wiem jednak co jeszcze może być przyczyną takiej sytuacji. Zastanawiam się nad drożnością wlotu przy przedniej szybie.

Jeśli ktoś jeszcze miał podobny problem, to proszę tutaj o pomoc, tym bardziej ze 'straszono' mnie awariami elektroniki w aucie.

Z góry dzięki za odzew / pomoc.

Pozdrawiam

post-26058-1284660626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego/koleżanko - ( nie bardzo wiem, bo nick masz damski, a symbolik męski) jest sporo na ten temat na forum ,wystarczy poszukać, albo nawet przeczytać cały wątek, w którym dodałeś/aś posta. Prawdopodobnie masz zatkane tzw. "Jaskółcze gniazdo" od klimatyzacji.

Naprawić to można samemu jak się ma kanał, albo za jakieś 50 zł w większości warsztatów. Ponieważ jesteś z Wrocławia to polecam warsztat na ul. Rogowskiej, nie pamiętam nr. ale koło garaży wymalowanych w barwy śląska. Tylko tam są dwa warsztaty - polecam ten jakby "twarzą" do wjazdu, nie ten po lewo od niego. ten po lewo to partacze ( byłem u nich z poprzednim autkiem i po 10 min. stwierdziłem, że wiem więcej niż Ci "mechanicy" i powiedziałem, że moja noga tam więcej nie postanie). natomiast w tym, który polecam, usuną Ci usterkę ( jeśli to to oczywiście) za 50 zł właśnie - sam u nich byłem z tym samym.

 

Po drugie - zapraszam Cię na naszego spota, który odbędzie się w ta sobotę pod wrocławiem na torze mała monza www.malamonza.pl - będzie okazja się poznać, pooglądać autka i pogadać. Jest zresztą temat osobny dot. spotkania. Serdecznie zapraszam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

zlokalizowałem przecieki, po stronie pasażera woda przedostawała się do wewnątrz pomiędzy blachą a poszyciem w dolnej części drzwi i spływała po uszczelce po dywaniki. Tapicerkę zdemontowałem i przygotowywuję się do oklejenia drzwi folią.

Po stronie kierowcy woda wypływała spod maskownicy głośnika do kieszeni, tu również tapicerka będzie zdjęta i przyjdzie w to miejsce folia

kolejna próba :) proszę o pomoc.

Temat - trochę wody w schowku w drzwiach kierowcy po deszczach na postoju (tylko tam).

(tak więc to nie podszybie ani drożność odprowadzania skroplin z parownika).

Widzę tu kolejną podpowiedź (oprócz sugestii, że to trójkąty plastikowe w narożniku drzwi i tam ktoś wkroczył z silikonem ale dokladnie co i jak nie napisał).

Czy ktoś posiada biuletyn serwisowy do tego? ew. czy skuteczne samodzielne załatwienie tego jakąś folię jest możliwe?

 

ps. (niby jakiś wątek jest zbiorczy ale nie mogę go znaleźć, temat jest rozproszony pojedyńczymi postami po różnych wątkiach, ew. proszę o pomoc w postaci linku)

ps.2. serwis aut. o "fartuchach foliowych" nic nie wie (przynajmniej ten, z którym się skontaktowałem), biuletyn serwisowy wg niego do tego nie istniał (ale możliwe, że akcja już dawno wygasła), mówią tylko o sprawdzeniu/poprawieniu jakiejś uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!