Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapach przypalonej izolacji pod maską???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam megane coupe z 98r. 1.6e bez klimy. Po wczorajszych powodziach na śląsku (pokonałem kilka kałuż dość sporych) przestał mi działać alternator tzn. zapaliła mi się lampka akumulatora. Wcześniej nie było żadnych problemów z nim. Auto stało przez cały dzień w słońcu wieczorem jak odpaliłem po minucie zacząłem czuć zapach j/w od strony prawej, żadnego dymu nie widać oczywiście lampka przestała świecić od akumulatora. Silnik pracuje normalnie, po przełączeniu na gaz też i żadna kontrolka się nie włącza. Pytanie co może by tego przyczyną (alternator po zamoknięciu?) jeździć i poczekać czy od razu udać się do elektryka? Boje się tylko że to jakaś błahostka a w warsztacie sobie po ściemniają i skasują jak za zboże. A nie mam zaufanego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na pasek klinowy alternatora daje poślizg. Czasami tylko chwilowo aż do zagotowania paska i wody. Bardzo często ustępuje bez sladu. Sprawdź tylko czy nie pojawiły sie dodatkowe uszkodzenia mechaniczne paska oraz czy naciąg jest prawidłowy. Pasek przekazuje okresloną moc do alternatora i niestety jest potrzebne określone tarcie. :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, padł alternator jednak. Po wymianie jest ok ale nie do końca rano jak chciałem odpalić po dodaniu mocniej gazu prawie zgasł musiałem bardzo delikatnie (prawie niezauważalnie dodawać gaz i tak go powoli wkręci pow. 2000 i dopiero sprzęgło i jakoś pojechał po chwili było już normalnie i bez problemu ruszał z miejsca. Nie wiem co to może być nigdy tak jeszcze nie miałem, jak się będzie powtarzac to podjadę do mechanika. Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!