Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doświetlanie zakrętów co o tym sądzicie?


Gość ziebice1

Rekomendowane odpowiedzi

ziebice1, Pomyślałeś co sobie inni kierowcy o Tobie pomyślą jak Cię zobaczą z tym w akcji? ;) Za takie coś można również dostać mandat od policji bo nie można bez uzasadnienia używać halogenów. ;) Doświetlanie w fabrycznych autach działa po skręcie kierownicy i polega na tym, że światła mijania skręcają a nie żadna zabawa w halogeny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie w fabrycznych autach działa po skręcie kierownicy i polega na tym, że światła mijania skręcają a nie żadna zabawa w halogeny.
i tu się mylisz.

W niektórych autach włączają się halogeny. Np: Skoda, Fiat, niektóre Mercedesy... i pewnie wiele innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświetlanie w autach fabrycznie wyposazonych w tą funkcję

kolejny marketingowy bajerek.

Po kilku tygodniach zakładania dziennych,

nikt nie przekona do bazcelowego grzebania w skrzynce "bezpieczników" pod maską ph II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

1. Trzeba mieć na to homologacje na te doświetlanie z halogenów

2. Można używać ale do prędkości 40km/h

 

Warunki, jakie spełniać muszą dodatkowe światła zakrętowe określa regulacja ECE 119, która weszła w życie 6.04.2005 r. Aby mieć homologacje, trzeba te warunki spełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w clio tez jest doswietlanie zakretow realizowane poprzez zapalanie odpowiedniego do kierunku skretu swiatla przeciwmgielnego - uwazam ze jest to bardzo lipne rozwiazanie

 

w megane III i lagunie (tylko wersje z kseonanmi) doswietlanie odbywa sie poprzez skret soczewki głownej przy ruchu kierownica wiec teoretycznie git ;) a jak bedzie w praktyce to zobacze za niecale 2 miesiące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w clio tez jest doswietlanie zakretow realizowane poprzez zapalanie odpowiedniego do kierunku skretu swiatla przeciwmgielnego -

Nie wiem o jakim clio piszesz.Mam clio grandtour 2008 i doświetlaniem ale "doświetlacz' jest w lampie zespolone.Fajna sprawa przy parkowaniu nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/ogolne-doswietlanie-z...=do%B6wietlanie

http://megane.com.pl/megane-ii-phi-doswiet...=do%B6wietlanie

W BMW 5 też ksenon "patrzy" za zakrętem i fajnie to wygląda, jak się włącza światła, a soczewka rozgląda się jak terminator góra-dół, później prawo-lewo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim clio piszesz.

 

swoja wypowiedz opieralem na ... informacji uzyskanej z RP ;)

 

Zanim zamowielm swoją megi starałem się dowiedzieć w jaki sposób realizoweane jest w niej doświetlanie zakrętów i taka odpowiedz wlasnie dostałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

w megane III i lagunie (tylko wersje z kseonanmi) doswietlanie odbywa sie poprzez skret soczewki głownej przy ruchu kierownica wiec teoretycznie git ;) a jak bedzie w praktyce to zobacze za niecale 2 miesiące ;)

 

działa to bardzo dobrze - mam to u siebie i jestem z tego bardzo zadowolony. Rzeczywiscie swięci tam gdzie jedziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć! Odświeżam temat.

Znalazłem na forum temat dotyczący przerobienia sterowania lampami w Scenicu 3 generacji, który możliwie najmniej inwazyjnie wywołałby "doświetlanie zakrętów" światłami przeciwmgłowymi.

Rozwiązanie zainteresowało mnie o tyle, że nie jest to zwykłe dołożenie taniego modułu z alledrogo, a użycie przekaźnika DS454, który czyta prędkość auta po szynie CAN i dezaktywuje doświetlanie zakrętów powyżej 40km/h.

Link do tematu: Mój odnośnik

Rozwiązanie to wydaje się być ciekawym bajerem, stosunkowo niedrogim w zamontowaniu i jednocześnie najbardziej zbliżonym do fabrycznego pomysłu wielu producentów.

Pojawia się jednak krótkie pytanie- czy w Megane, tak jak w Scenicu prędkość może zostać odczytana po szynie CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!