Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapa bagażnika po wymianie siłowników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu padł mi siłownik w klapie bagażnika. Przezornie wymieniłem oba na zamienniki kupione na allegro - swoją drogą "made in Krosno". Jakiś czas po wymianie zauważyłem, że szczeliny między klapą bagażnika, a resztą karoserii są kompletnie różne z lewej i z prawej strony. Do tego stopnia, że z lewej strony spokojnie mogę włożyć mały palec w szczelinę między dachem. ;)

Stąd moje pytanie, czy i jak mogę wyregulować to samemu? Jakie mogą być powody takiego stanu rzeczy?

 

Ogólnie chciałbym uniknąć serwisu - byłem dwa razy po zakupie i raz bardziej popsuli niż naprawili, a za drugim razem wjechali bokiem w budynek. :-|

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana siłowników teoretycznie nie powinna mieć wpływu na ustawienie klapy. Może tak miałeś, a dopiero teraz z racji wymiany to zauważyłeś ;)

Co do regulacji to gdzieś za podsufitką na zawiasach powinny być nakrętki śrub. Po ich poluzowaniu możesz ustawić klapę w odpowiedniej pozycji i ponownie dokręcić. Radze robić to przy odpiętych siłownikach i klapie zamkniętej na zatrzask czyli z tylnego siedzenia lub bagażnika. Zwróć uwagę, by ta szczelina nie była za mała gdyż przy otwieraniu klapy, jej górna środkowa część może obcierać o kant dachu. Tak więc przy próbach też ostrożnie.

Tu masz fotkę samej klapy: http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=P184447

Te "uszy" nad nią to właśnie część zawiasów ze wspawanymi śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem fotki zrobione tuż po zakupie autka i nic takiego nie widzę. Być może klapa była obluzowana i od założenia nowych siłowników oraz użytkowania po prostu zmieniła położenie. Tak czy inaczej, spróbuję Twojej porady i pobawię się tymi śrubami.

Ale najpierw uzbroję się w uszczelkę, bo chcę jednocześnie załatwić kwestię kapania na głowę z klapy bagażnika. ;)

 

W każdym razie serdecznie dziękuję za odpowiedź! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw uzbroję się w uszczelkę, bo chcę jednocześnie załatwić kwestię kapania na głowę z klapy bagażnika.

Nim zakupisz nową sprawdź stan tej co masz. Ta nieszczelność i kapanie może być spowodowana właśnie tylko niedoleganiem klapy, a uszczelka może być w dobrym stanie. Po co od razu kupować ;) Zakup może być niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!