Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak usunąć zapach na fotelu po kocie


Rekomendowane odpowiedzi

10 dni temu ratowałem w nocy kotka po wypadku. Kot miał uszkodzony kręgosłup. Przewoziłem go w pudle do wterynarza. Niestety musiał być uśpiony aby się nie męczył. Na następny dzień okazało się, że tylna kanapa śmierdzi moczem kocim. Robiłem różne cuda i nic. Chociaż ostatnio zanotowałem sukces, ale nie chce sugerować. Prosze o sposoby usuwania zapachu, a przy okazji innych zapachów także.

Na poczatek rada na przyszłość dla podobnych do mnie: nigdy żadne pudło. koniecznie coś co nie przepuszcza cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wopa, czytałem że kawa pod kanapą dobrze wciąga przykre zapachy, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Jak się w Scenicu wylało mleko w schowku podłogowym to wrzuciłem pochłaniacz zapachów do lodówek i dużo pomógł, już nie czuć smrodu. Oczywiście wszystko wyprane mydłem, żeby plam nie było.

Szukam jeszcze na innym forum, było coś o usuwaniu plam za pomocą cytryny, jak znajdę opis to dołączę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem że kawa pod kanapą dobrze wciąga przykre zapachy, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
tak...świeżo zmielona i rozsypana na jakimś talerzyku potrafi usunąc naprawdę przykre zapachy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Juz właściwie sobie poradziłem. Na poczatku kolega wyczyscił mi urzadzeniem do czyszczenia tapicerek w samochodzie. Bez efektu. Potem czyściłem płynem do czyszczenia tapicerek w samochodach. Bez efektu. Następnie umieściłem pod tylkną klanapą żel do wc morski na całą noc. Bez efektu. Wreszcie... wymyśliłem. Otóż przelałem kilkakrotnie przez fotel wodę z płynem do płukania tkanin. Jest efekt. Przestało czuć kocim moczem. W miedzyczasie weterynarz powiedział mi, że jak już nie będzie wyjścia należy przelać przez kanapę wodę pomieszaną w stosunku 1:1 z octem a potem po osuszeniu umieścić dobrze świeżo zmieloną kawę w materiałowych woreczkach za siedzenia i pomiędzy siedzenia. Wtedy napewno zapach zniknie. Tego nie próbowałem bo juz nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem po osuszeniu umieścić dobrze świeżo zmieloną kawę w materiałowych woreczkach za siedzenia i pomiędzy siedzenia. Wtedy napewno zapach zniknie
Dlatego polecałem ten sposób.14 lat doświadczenia w tych sprawach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!