Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat UOKIK - Niebezpieczne produkty -


Blondi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie uważam.

Na pewno wygodniej w okresie zimowym (niskie temperatury i problem z przymarzaniem) poza tym raz już kasowałem błąd elektrycznego hamulca ręczego.

Zwykle parkuję na równym poziomym terenie i uważam że pozostawienie Reni na biegu podczas postoju w zupełności wystarczy, przez co zwiększam żywotność modułu hamulca ręcznego - przynajmniej tak mi się wydaje.

A jak by co w każdej chwili mogę go zaciągnąć bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę właśnie w ASO przeglądam forum i czekam ;) Mija już 90minut. Moduł przeprogramowano. Autko właśnie wjechało na myjkę, więc kwestia kilku minut do zakończenia.

Co do "wyprogramowania" hamulca ręcznego aby nie zaciągał się już sam po wyłączeniu zasilania - to nie mogą tego zrobić ze względów bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem dzisiaj w Automentel Centrum Renault Wodzisław Śląski.

Wzięli auto, nic nie pytali o kraj pochodzenia czy VIN, zrobili w 40 minut i pojechałem do domu.

Auto mam importowane z Francji.

 

Jak widać problem robiła jedynie centrala... tak dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakubekjakubek: Jestem ciekaw jakie względy bezpieczeństwa przemawiają za "aktywnym-automatycznym hamulcem ręcznym" ???

Rozumiem gdyby to była poduszka powietrzna, napinacze pasów czy inne elementy zwiększające bezpieczeństwo podrózujących Renią, ale automatyczny hamulec ręczny podczas postoju- pierwsze słyszę.

Wyprogramowanie AHR wiąże się tylko ze zmianą klimatu w komputerze Reni z umiarkowanego na zimny i to cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zimą bez automatu. Nic nie przymarznie.

Tak też radze całą zimę nie używać automatu czy zwykłego ręcznego a na wiosnę po zimie z pewnością będzie to i owo do wymiany na skutek działania soli.Jeśli coś bezpośrednio wystawionego na skutek soli i wilgoci na okres około 5 miesięcy nie będzie użytkowane to zapewne cosik korozja dostanie:) A co do akcji aut sprowadzonych z zagranicy to jeśli są ściągnięte z krajów UE to każde ASO w krajach UE przy takiej akcji serwisowej ma obowiązek usunięcia usterki jak i dokonywać napraw napraw gwarancyjnych ( takie prawo ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadzwoniłem do ASO Jaszpol w Łodzi, podałem VIN, (autko pochodzi "od dziadka z Niemiec) dopiero co przywiezione i mnie umówili na sobotę rano.

 

Podobną akcję przeżyłem z Chryslerem Grand Voyagerem (drążek ręcznego - nówke wstawili, automat cofania, i jeszcze cósik ale nie pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc lista, mam na myśli tą podaną na tym forum.Jak już pisałem,na tej liście z forum mojego autka nie ma!!!.

 

Bo na tej liście są najprawdopodobniej wyłącznie samochody sprzedane w sieci Renault Polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem już po wizycie w serwisie. Wszystko trwało około 30 min. Po wgraniu nowego oprogramowania pojawiła się nowa funkcja, jak otworzę drzwi kierowcy i nie zaciągne hamulca ręcznego pojawia się brzęczyk i ostrzeżenie na pulpicie- dotychczas tego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!