Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat UOKIK - Niebezpieczne produkty -


Blondi

Rekomendowane odpowiedzi

Przedsiębiorca Renault Polska Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody modelu Scenic II mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

 

Przedsiębiorca poinformował, że w samochodach Renault Scenic II wyprodukowanych od początku produkcji modelu do 20 czerwca 2005 r., wyposażonych w automatyczny hamulec postojowy, w szczególnych warunkach (np. po nieprawidłowo przeprowadzonych naprawach instalacji elektrycznej) istnieje ryzyko uruchomienia hamulca podczas jazdy. Wystąpienie usterki może powodować zagrożenie dla ruchu drogowego.

 

Na rynku polskim sprzedano 5692 egzemplarze modelu Scenic II podlegające kampanii naprawczej (numery VIN w załączniku).

 

Przedsiębiorca informuje właścicieli ww. samochodu o zagrożeniu i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, gdzie na koszt przedsiębiorcy zostanie przeprogramowany elektroniczny blok sterujący automatycznym hamulcem postojowym.

 

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. Nr 229, poz. 2275 oraz z 2007 r. Nr 35, poz. 215).

 

http://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=2068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, właśnie okazało się, że mój S2 jest na liście. Umówiłem się na poniedziałek.

 

[ Dodano: 2010-06-10, 14:47 ]

Co z samochodami sprowadzonymi z zagranicy i użytkowanymi w Polsce ? ASO ma obowiązek dokonać tej poprawki ?

 

Jak znam życie, to ASO dostają listę VIN pojazdów sprzedanych w danym kraju. Więc trzebaby sprawdzić w Renault Polska albo kraju pochodzenia pojazdu...

 

Nawiasem mówiąc, śmieszne, ale kilka (na szybko wyłapanych) VIN się dubluje na tej liście, np. poz. 2901 i 2902 oraz 2906 i 2907... ;-)

za__do_og__Renault_Scenic_II.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do Reno Polska, powiedzieli że ich interesują tylko samochody kupione w Polsce, jak kupiłeś za granicą to twoje zmartwienie, poradzili żeby zadzwonić do ASO a oni sprawdzą w bazie europejskiej czy jest do naprawy czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do Reno Polska, powiedzieli że ich interesują tylko samochody kupione w Polsce, jak kupiłeś za granicą to twoje zmartwienie, poradzili żeby zadzwonić do ASO a oni sprawdzą w bazie europejskiej czy jest do naprawy czy nie ;)

 

W samochodach Renault Scenic II wyprodukowanych od początku produkcji modelu do 20 czerwca 2005 r., wyposażonych w automatyczny hamulec postojowy

 

Z tego zdania jasno wynika, że są do naprawy wszystkie z automatycznym hamulcem parkingowym.

Nie cierpie takich tłumaczeń, które są wynikiem lenistwa. I tak nie oni za to płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Jak ktoś zna niemiecki to niech pogoogluje na .de czy tam jest jakaś informacja na ten temat. Ja przeszukałem francuskie google i tam nie ma ni słowa o jakiś akcjach serwisowych dotyczących hamulca parkingowego. Próbowałem też wpisać swój vin, pule vinów i nie ma wyników żadnych. Mi się zdaje, że to tylko na polski i inne wschodnie rynki trafiły sceniki z tymi felernymi modułami. To nie pierwszy raz jest, że do nas trafiają auta poskładane z innych części niż na zachód.

Jak ktoś ewentualnie w miarę dobrze zna niemiecki to może zadzwoni do jakiegoś aso w Niemczech i zapyta. Tam nie będą robić problemów na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!