Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zatarty silnik 1,9 dci f9a


breko1989

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam megane 2 miałem uszkodzoną turbinę która wysala olej z silnika i niestety silnik zatarty. Powstały dość spore rysy na cylindrach. więc koszty naprawy są dość wysokie mechanik doradza kupić drugi silnik albo kompletny blok ale ceny silnika o numerze f9a są dość wysokie więc czy można zamontować inny silnik na przykład f9q?? ewentualnie sam dół? co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem ten temat ale nadal nie wiem czy mogę wstawić silnik o numerze f9q zamiast aktualnego f9a lub wymienić kompletny blok. Jeśli chodzi o remont to niema mowy mechanik wyciągną tłoki i rysy na cylindrach są tak spore że tego teoretycznie nie da się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawe na jaki motor można zamienić F9Q 812, bo ciężko je znaleźć, chcę zmienić sam silnik, osprzęt zostawić z obecnego...

U mnie pękł korbowód i uszkodził blok plus panewka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle wie ktoś czym się różnią bloki silników o oznaczeniu "f9a" od "f9q"

 

[ Dodano: 2010-08-24, 14:38 ]

witam wymieniłem kompletny blok który jest oznaczony f9k głowica została z mojego silnika f9a. wszystko pasuje po za 2 małymi różnicami to znaczy koło pasowe na wale jest troszkę inne wiec założyłem od mojego silnika i brak jednego gniazda na śrubę trzymającą pompę paliwa ale to niema zbytnio znaczenia wszystko po za tym pasuje i działa pozdrawiam i zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zgadzam sie! Dzisiaj chłopak przyjechał, po silnik "F9K" z silnikiem o oznaczeniu na bloku "F9" kody z przodu silnika były nie czytelne! nawet nie wiedział co ma i co ma kupić!

Po porównaniu bloków, róznic było kilka, ale gówna była w mocowaniu pompy wtryskowej! Inna łapa, i mniejsze kolo! Zrobiliśmy tak zostawił mi swój układ paliwowy, tzn. pompe,wtryski,mocowanie. A ja mu dałem silnik z moją pompą (z wiekszym kolem) moją lape mocująca pompe (w jego silniku mocowana do bloku w moim do głowicy) i wtryski (aby był komplet z pompą).

 

 

Po co cytujesz prawie całego posta?

Sprawdzaj co piszesz bo czasami mogą wyjść takie kwiatki jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

gdzie znajdę oznaczenie swojego silnika?

wczoraj szlag trafił moj silnik 1,9dciMegII 2004;

panewka zniszczyła wal

sprawdzę i spróbuje zregenerowac- zeszlifowac jak sie da

a jak nie czeka mnie wymiana dołu silnika

gdzie kupic , żeby nie przepłacic i nie dostać złomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robota prawie taka sama jak przy wymianie z benzyny na dCi, aczkolwiek skrzynia może zostać.

Te silniki znacznie się do siebie różnią i będzie to dość skomplikowana operacja.

Nie ma sensu wymieniać silnika, który jest bardziej przyjazny i tańszy w eksploatacji na bardziej skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik nie nadaje się do reanimacji, to pytanie co w nim padło ?

Bo często jest tak, że naprawiony może być lepszy niż "nowy" używany.

Lepiej poszukaj silnika dTi, bo przekładanie na dCi nie jest łatwe.

Silnik dTi był stosowany w: Megane, Scenic, Laguna, Clio, Espace i Master.

Osprzęt możesz przełożyć od swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!