Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zdalne odpalanie silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym u mnie w Megance zrobić zdalne odpalanie silnika, oczywiście zrobił bym zabezpieczenia że się nie odpali silnika zdalnie jak nie będzie zaciągniętego hamulca ręcznego oraz jak samochód będzie na jakimś biegu. Immobilajser bym ominął przez wyciągniecie go z kluczyka i przyklejenie przy kierownicy.

odpalanie będzie sterowane dwoma przekaźnikami:

1. będzie załanczał zapłon

2. będzie kręcił rozrusznikiem

Chce te przekaźniki podłączyć pod stacyjke tylko ze tu jest problem, nie mam schematu stacyjki i nie wiem które kable (jakie kolory) muszę połączyć żeby włączyć zapłon a które żeby zakęcic rozrusznikiem.

Bardzo bym prosił o schemat lub pomoc pisemną odnośnie tych dwóch połączeń wyżej

Sterownik chciałbym zakupić ten:

http://moto.allegro.pl/item1077171528_star...odu_w_w_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kopernika drogo maja, wole na allegro kupic.

A chce to zainstalować żeby w zimę wchodzić juz do auta w którym są odmarznięte szyby (nie koniecznie musi być upał w aucie -bo wtedy silnik by musiał z 20 minut pracować na postoju i tak nie wiem czy dał by rade tak bardzo ogrzać wnętrze)

Myślę że jeżeli odpalę silnik 5 min wcześniej przed wyjściem z domu to już będzie okej w aucie a to za sprawą elektrycznej nagrzewnicy (którą kupiłem ostatnio na allegro)

oto link: http://allegro.pl/item1076890264_nagrzewni...lektryczna.html

-udało mi się ja wyrwać za 35zl już z przesyłką do tego jeszcze muszę dokupić 3 przełączniki i 3 przekaźniki myślę że więcej niż 60zl całość mnie nie powinna kosztować. Oczywiście podłączanie zrobię takie że dopiero będzie grzała jak będzie ładowanie z alternatora.

Dlatego jeszcze raz ponawiam moja prośbę o pomoc przy stacyjce -ponieważ nie chce nic spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ngrzewnica bedzie zamontowana zamiast filtra przeciwpyłkowego -czyli na zime beda ja tam wkladał (bo pasuje idealnie) a na wiosne lato i jesien filtr przeciwpyłkowy 9zajmie to nie wiecej jak piec minut :-)

Mam jeszcze jedno pytanie: czy wie ktoś gdzie jest jakiś kabel/przekaznik co po odpaleniu czyli jak alternator zacznie ladować bedzie podawany +12 lub masa?

Nie moge nigdzie takiego kabla zlokalizować a musze cos takiego podłaczyc pod zdalne odpalanie poniewaz jak silnik zacznie sam pracować to to by bylo takie zabezpieczenie żeby wyłaczyć rozrusznik. Musze to zrobic ponieważ chce auto odpalać nawet z ponad 100 metrów i nie bede słyszal czy juz odpaliło czy nie. O zasieg pilotów sie nie boje sprawdzałem dzisiaj na centralnym zamku i spokojnie siegaja ponad 100metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce może i dobre,ale na początku zanim się silnik choć trochę rozgrzeje nagrzane powietrze będzie się schładzać w zimnej jeszcze nagrzewnicy,chyba ze nadmuch będziesz przestawiał na zimne...tylną szybę można włączyć jedynie jak będzie ładowanie,pod ten przekaźnik można się podpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!