Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII - samozapalające się światła


Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się zima a ja znowu będę walczył z dziwnym zachowaniem świateł przy włączonym automacie:

 

wychodzę z samochodu - światła gasną,

wracam i odpalam samochód - światła się zapalają.

niby jest ok, ale jeśli wrócę po 30 minutach do samochodu i otworzę drzwi lub bagażnik - światła zapalają się ponownie - i już nie gasną dopóki nie wyładują akumulatora. I to nie pozycyjne ale mijania, więc długo nie muszą się palić aby wyładować akumulator.

 

Gdyby chociaż działał buczek od włączonych świateł, ale on buczy dopiero po ponownym otwarciu drzwi - a to już często zapóźno.

 

Już 2 razy wróciłem do samochodu zabrać coś z bagażnika aby potem ładować akumulator.

 

Pytałem w serwisie, ale oni tam robią głupie miny i proponują wymienić sterownik za koszmarne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne. tez mam czujnik, przezylem zime, lato, teraz mija rok od kad mam autko i zawsze jezdzilem na czujniku. nie mialem problemow.

a sprawdziles bezpiecznik? probowales wylaczyc te funkcje i zalaczyc czujnik ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak to jest z takimi wynalazkami. Ja tam takich bajerow nie mam i zyje, choc generalnie jestem fanem roznego rodzaju dodatkow i bajerow. Choc i u siebie zauwazylem dziwna rzecz, chodzi o automatyczne wylaczanie wycieraczek na postoju, otoz nie zawsze to dziala i nie wiem z jakiego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to chyba zalezy od tego jak wiatr wieje... :mrgreen: nie no serio. kiedys tez jezdzilem wspolnie z ojcem Megane Classic RT 1.6 8V '98 i tez nie zawsze po zatrzymaniu wycieraczki wchodzily w przerywany z ciaglego... nie wiem czemu, nikt nie wiedzial :] i tak zostalo przez 5lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzanie że wynalazki nie są potrzebne to wylewanie dziecka z kąpielą. To że się zepsuło nie znaczy że tak musi być, że to zły pomysł. Tak jak około 10 lat temu wybuchła komuś poduszka i podniosły się głosy że to więcej szkodzi niż pomaga...

 

A wracając do tematu: automat można wyłączyć bez problemu, podobnie jak można nie właczać trybu automatycznego wycieraczek, ale skoro to mam, to chciałbym to używać.

 

Pytanie: gdzie szukać problemu ? Wymiana UCH zaproponowana przez serwis to rozwiązanie głupie, bo nie dość że to jest drogie, to wymaga wymiany kart, oprogramowania itd.

Jeśli ktoś się spotkał z takim problemem wdzięczny byłbym za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak można nie właczać trybu automatycznego wycieraczek

 

niby jak? w lewej dzwigience jest od swiatel (przy zgaszonym silniku) a wycieraczki mozna dac w tryb manual? cholerka... nie pamietam zebym sie tego doczytal w manualu... moze przegapilem oswieccie mnie JAK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ano tak, że można dźwignię wycieraczek przestawić na pierwszy stopień przy wyłączonym silniku.

Automat jest włączany tylko przy przestawieniu dzwigni po właczeniu silnka, więc w tym przypadku działać nie będzie.

Wracając do sedna sprawy: rozumiem że przedstawiony przezemnie efekt zapalania się świateł nie występuje u innych ? A jak jest z sygnalizacją zapalonych świateł?

Proszę o opis jak zachowują się światła przy włączonym automacie i włączonych światłach przełacznikiem:

czy po wyłączeniu silniku - światła się palą ?

czy po otwarciu drzwi - światła gasną ?, czy sygnalizator piszczy informując o światłach właczonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zawsze tak samo czyli:

- swiatla na dzwigni zawsze ON

- po zapaleniu silnika, zalaczaja sie swiatla

- po zgaszeniu silnika, swiatla sie swieca

- po otwarciu drzwi kierowcy wylacza sie cala elektryka, w tym swiatla, nic nie piszczy

 

piszczy ostrzegawka tylko wtedy jak manualnie odpale swiatla przy zgaszonym silniku i otwartych drzwiach. i jeszcze jedna uwaga. ja posiadam karte hands free, nie wiem jak sie zachowuje automat z karta w czytniku, nigdy jej tam nie wsadzam. jak sprawdze to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam hadsfree, - czyli ogólnie zachowuje się tak samo jak u mnie, tyle że u mnie jeśli po 30minutach (nie wcześniej - sprawdziłem) wrócę do samochodu i otworzę bagażnik lub drzwi światła się włączają i zostają włączone do pełnego rozładowania akumulatora. Jeśli otworzę drzwi od kierowcy to OK - buczek piszczy to wiem że mam je wyłączyć, ale jesli bagażnik to nic nie wiem o tym i już tak pchałem samochód 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide na przegląd w środę to zgłoszę im problem, ale byłem wcześniej w innym aso to stwierdzili że tak chyba ma być i nie jest to usterka tylko sposób działania...

Wysłałem już 2 listy do Renault Polska to unikają odpowiedzi - dzwonili do mnie już 2 razy i nie chcieli odpowiedzić czy tak ma być , czy nie tylko zapraszają do odstawienia samochodu do ASO to sprawdzą, oczywiście odpłatnie bo samochód po gwarancji...

Poprzedni właściciel był dupa bo też mu się to działo ale nie chciało mu się jechać na gwarancji z tym, a teraz po ptakach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh no z tego co mnie sie zdaje to nie bardzo tak powinno byc...

sadze ze to wina oprogramowania bo to wyglada jakby sie samoczynni zalaczala funkcja follow-me-home i sie blokowalo. u mnie ani razu swiatla same sie nie zalaczyly, procz po odpaleniu silnika i jak czujnik wykryl "ciemno" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!