Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rura dolotowa do filtru powietrza megane '01


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

daj sobie spokój z tym aluminiowym dziadostwem które targa się szybciej niż mokry papier toaletowy. Polecam (testowane na kilku autach0 podjechać do sklepu dla ciężarówek i kupić czarną elastyczną rure (harmonijka) do webasta (ogrzewanie postojowe). Wybór średnic i długości dowolny. Wytrzyma dłużej niż całe auto ;-) polecam, koszt bez mała ten sam co srebrnego shitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z tym aluminiowym dziadostwem które targa się szybciej niż mokry papier toaletowy.

 

Możesz wyjaśnić, co konkretnie miałeś na myśli? Mam tą rurke od dawna i zadnych problemów. Co najważniejsze, nie brudzi jakąś smołą jak ta orginalna szmaciana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i wykonałem taką rurę,

Kupiłem za 10 zł rurę do filtra powietrza z poldolota, papierowo-aluminiową, czarną.

Problem był jedynie w tym, że z jednej strony, od przodu jest fi50 , a na tłumiku szumów fi70, i dodatkowo owal. Na przód wchodzi bez problemów i jak sie dobrze naciągnie to nawet nie widać że rura jest ciut większa.

Na tłumik szumów rurę rozwinąłem trochę i taką rozwiniętą nałożyłem na wlot do tłumika.

Potem to wszystko obkleiłem taśmą. Może nie jest to zbyt eleganckie ale zobaczę jak to długo wytrzyma.

Mam jeszcze pomysł, żeby zrobić kielich na tłumiku trochę inaczej.

Rozciąć rurę przy wlocie do tłumika na pół, w taki sposób żeby powstały dwa takie same łuki. Założyć to na wlot, w wycięcia włożyć kawałki tekturki i wszystko ładnie owinąć taśmą samoprzylepną.

Rura jest dość długa można ją ściskać i rozciągać na długość, więc pozostaje dość duży margines na zabawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto ma megankę z orginalnym wężem ma ten problem. Długo myślałem jak to poprawić i ubawiłem sie po kolana jak odebrałem auto po założeniu instalacji gazowej.

 

Otóż: mechanik nie widział żadnego powodu żeby tego nie naprawić i jak w każdej megance rociągnał odrobinę drut żeby był na swoim miejscu, przejechał dookoła taśma dwustronną wzmocnioną i na nią nawinął jeszcze czarną tkaninę (identyczną jak ta orginalna) żeby było estetyczniej :)

 

Szybko ładnie a jak będe wymieniał filtr i zdejme ja to napisze czy po założeniu tez jestem taki zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!