Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne terkotanie


kilic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam lekki problemik zasłyszałem w swojej megi takie terkotanie gdzies spod maski nie jest to ciągłe tylko co jakiś czas dziwne jest to do opisania nie jest to ciagłe tylko takie metaliczne pyk pyk pyk cisza pyk pyk pyk itd cisza bede wdzieczny za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, czy to występuje w czasie jazdy, skrętu, przy określonych obrotach, jak jest zimno, jak teściowa siedzi za Tobą, więcej szczegółów.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie jazdy nie slychac odzywa sie jak autko stoi i sobie pyrka na wolnych obrotach jak jest zimny to ok jak jest cieply to czasem slychac a czasem nie taki dziwny objaw trzy stuki cisza itd.. moze to nawet nie jest metaliczny stuk ale dobrze slyszalny zaslyszane podczas ozonowania klimy przyjechalem bylo cieple musialo chodzic podczas ozonowania chodzilo z 15 - 20 min i i spokój i nagle slysze myslalem ze moze cos od klimy ale przy wylaczonej klimie slyczac nie mam pomyslu jakis pasek lozysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie :shock: . Przez takie posty odechciewa się przeglądać forum, czy naprawdę nie można napisać tych kilku linijek tekstu poprawnie z zachowaniam chociaż kilku podstawowych zasad interpunkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonescu, A co Ty wymagasz jak niektórzy mają problem ze zrozumieniem tekstu pisanego i nie rozumieją, że forum to nie GG ani konkurs pisania na czas :!:

Wyciąg z regulaminu:

"5. Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna."

 

kilic, Jesteś pewien, że to spod maski a nie w podszybiu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odchodząc od pisowni kolegi, ja rownież zaobserwowalem zglaszany problem w swoim klekocie.

Myslalem jednak ze ktos w temacie wyjasni co moze byc przyczyna - dlatego tez siedzialem cicho.

Stukanie ma miejsce tylko i wylacznie na luzie na tzw postoju ...

Auto na biegu jalowym chodzi i co jakis czas slychac ... ciut glosniejsze pykanie typu pyk pyk pyk ... i przestaje by rytmicznie co 4-5 sekund powtorzyc "pyk pyk pyk"

Co ciekawe nie dzieje sie tak zawsze, ale raz na jakis czas, co ciekawe auto kupiem z przebiegiem z przebiegiem niecale 3 tys ;-) i od samej nowosci bylo to slyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie

niestety to nie klima przy wlaczaniu klimy jest inny dzwiek zupelnie.

To pykanie ma charakter cykiczny co rowne 4-5 sek ... i jest bardoz delikatne

postaram sie to uchwycic i nagrac na dyktafonie wrzuce moze cos wspolnie poradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to co napisał kolega P_r_z_e_m_o, u mnie także się odzywa czasami pykanie, najpierw moje podejrzenia padły na rolkę napinająca bo częstotliwość pykania wzrastała przy dodawaniu gazu, ale przy osłuchiwaniu silnika stetoskopem odkryłem że to pyka przy zbiorniku pochłaniacza par paliwa, jak na razie jeżdżę z tym od roku i nie zauważyłem jakiś szkodliwych objawów, poza tym dźwiękiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!