Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Benzyna w dieslu


matt91

Rekomendowane odpowiedzi

dolewac to mozna do starych, tak gdzies wyczytalem, bo boje sie o te wtryskiwacze, mechanik straszyl ze tak wytrzymuja do 100 tys, jak narazie mam 80 tys i nic sie nie dzieje z nimi szkoda by bylo cos hmm popsuć ;-)

 

[ Dodano: 2010-12-10, 21:44 ]

dobrze, jutro jade w pseudo trase tak ze 100km wyjdzie to przed wyjazdem zaleje do pelna i jak wroce znowu. dzieki za odp wszystkim :-) troche mnie pocieszyliscie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20, miałem podobny przypadek. Wlałem nieco więcej, chyba z 5 litrów zanim się połapałem ;-) , dolałem do pełna ON i jeździłem. Nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20, nic nie kombinuj normalnie używaj auta. Co najwyżej dolej jeszcze te brakujące 14 litrów do pełna i się nie przejmuj. Na forum są już opisane przypadki gdy zatankowano więcej jak litr benzyny zamiast ON i nic się nie stało.

Zresztą scalam z tym wcześniejszym tematem, poczytaj powyższe posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-2 litry benzyny na zbiornik ropy nawet wskazane jak duże mrozy :-)

tak, do starych wolnossących diesli, które chodziły jak traktor i pojadą nawet na oleju od frytek.

To, że ktoś nalał kilka litrów i mu sie nic nie stało, to nie znaczy, że to reguła. To tylko znaczy, że ktoś miał szczęście. Co prawda przy litrze nie powinno się nic stać, ale proszę Cię nie pisz głupot takich jak w cytacie, bo zaraz ludzie zaczną lać benzynę do diesla. Tak jak mówię ( czy piszę w zasadzie) - tak się robiło w mrozy, owszem, ale do diesli starej generacji. Do silników wykonanych w technice common rail jest to kategorycznie zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20, 1 litrem benzyny to naprawdę nie masz się kompletnie o co martwić. Wystarczy dolać do pełna ON i na 100% nic się nie stanie. Ludzie tankując ON na niektóych stacjach nieświadomie leją więcej wody do baku niż paliwa i samochody też jeżdżą. Owszem układ common-rail jest czuły na paliwo ale w tej proporcji 1/60 czyli jakieś 1,6% to naprawdę spokojna głowa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jak się doleje trochę benzyny do diesla to przeczyszcza wtryski :-) i też się nikomu nic nie dzieje. Exotic, jak napisał także dobre to jest na te mrozy, także spokojna Twa rozczochrana ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, w sobote przejechalem 200 km i nic nie sie nie dzialo niepokojacego, oczywiscie dolalem znow do pelna wiec objetosc benzynki jeszcze zmalala, teraz jedzdze caly czas i tez nic. Dodam tez ze nie zauwazylem polepszenia w odpalaniu :-) ale z tym nigdy nie bylo problemow. dziekuje jeszcze raz wszystkim za pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!