Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z hamulcem ręcznym w Megane II 2003 rok. Jak zwalniam ręczny to nie zawsze choć coraz częściej nie cofa się ta część (na zacisku) do której zaczepiona jest linka hamulcowa. Jak nie pociągnę ręką tej wajchy to grzeje się tarcza. Czy to można naprawić czy konieczna będzie wymiana całego zacisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji - jaki jest rozmiar klucza potrzebny do odkręcenia bębna (zdaje się, że rurkowy jest potrzebny)? bo raczej nie mam takowego a muszę zajrzeć do hamulców - czasami się zapiekają, jak dłużej auto postoi na zaciągniętym ręcznym

 

już sobie sam zmierzyłem - 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
polecam ftp pikur'a i sciagnac instrukcje oznaczona jako MR. tam powinno to byc rozrysowane.

 

Witam, ja mam identyczny problem z ręcznym i potrzebowałbym jakieś manuale; Ściągnąłem z ftp pikura plik Megane II MR ale niestety plik główny nie chce się otworzyć - komunikat o uszkodzonym pliku. Próbowałem już naprawiać, używać różnych programów do kompresowania i nic. Czy jest możliwość, żeby ten plik znalazł się w naszym dziale download bez uprzedniego pakowania? Albo czy mógłby mi go ktoś podesłać mailem; Będę bardzo wdzięczny --> [email protected]

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak już jesteśmy w temacie to czy wiecie, gdzie można w rozsądnej cenie zakupić samą część plastikową od hamulca ręcznego (typ lotniczy). Sprawdzałem w ASO i cena 600 zł za cały moduł hamulca nie bardzo mi odpowiada (sam sprzedawca na Puławskiej w Wawie pytał czy siedzę jak mnie informował o cenie).

Wymiana plastiku chyba jest raczej konieczna, ze względu na nie działający przycisk zwalniania oraz po rozkręcenie pęknięty otwór na wkręt mocujący sprężynę.

Chyba, że ktoś ma sprawdzony warsztat, który naprawia takie cuda najlepiej w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!