Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż CB, antenki


JaYo^

Rekomendowane odpowiedzi

przez ø 10mm nie przepchniesz wtyczki na kablu antenowym

to nie problem sam już wielokrotnie robiłem takie końcówki, najpierw przełożę kabelek przez otwór później zamontuję końcówkę.

Poza tym, nie wiem czy to dobry pomysł by budować radio w tym schowku. Jeszcze pół biedy jak zmiana kanałów, SQL, czy ASR jest w gruszce, choć przydało by się jeszcze i Vol. I nie wierz w bajki, że raz ustawisz i zapomnisz o gałkologii, nie ma tak dobrze w praktyce

Mam tak zamontowane Cb od ponad roku jak kupiłem megi tylko że zaczeły mnie denerwować kabelki wychodzące ze schowka. Cb jest u żywana ostatnio okazjonalnie, na korki w Poznaniu nie pomaga bo są wszędzie.

lepiej nabyć niemarkowe radio, by nie kusiło złodzieja i pozostawić go gdzieś pod ręką

miałem coś takiego INteka z biedronki, 3 dni szukałem szyby bocznej :applause: która kosztowała 2 x tyle co CB radio

Mało ciekawe będzie jak w czasie jazdy, będąc w pasy zapięty, będziesz nurkował na prawą stronę, by radyjkiem pokręcić. Oby w tym czasie nikt przed Tobą nagle nie zahamował.

I tu się zgadzam w 100% kwestii bezpieczeństwa, ale .......

 

Dodane 26.07.2011r

 

Troszkę czasu spędziłem przy Megi i zrobiłem tak jak mówiłem (prawie).

Wywiercony otwór w schowku i puszczone kabelki,

1. Podłączyłem zasilanie w schowku z rozdzielaczem, chwilowo z zapalniczki idzie, kabelki

dyskretnie pochowane, podłączone CB i navigacja

2. Antena do Cb jest teraz na przedłużce i nadaje i odbiera dobrze

(tak samo jak wcześniej), <ok>

3. Pociągnięty też przewód dodatkowego głośnika do Cb,

4. Kabelek od zasilania nawigacji dałem pod deską i wychodzi poprzez nawiew na szybę przednią

(1,5 godziny się z tym męczyłem), miał wychodzić miedzy "deską) a szybą ale kabel był

zakrótki i musiałem kombinować poprzez nawiew

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!