Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przycisk od koputera pokładowego


sasza_nh

Rekomendowane odpowiedzi

urwany kabelek, który całkiem przypadkiem dotykając innego styku zamyka obwód wspomnianym przyciskiem.

Demontaż przełącznika zespolonego i lutownica w rękę. opisy i nawet zdjęcia są gdzieś tam hen, daleko zakopane w tysiącach postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Zdejmujesz osłony pod kierownicą [górną i dolną], luzujesz trochę kolumnę, odkręcasz śrubkę i zdejmujesz całą manetkę- na końcu jest zazwyczaj urwany kabelek, tylko uważaj, aby przy manewrach nie uszkodzić uzwojenia cewki od immo.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo, teraz wiadomo o którą stronę kabli chodzi, jest mnóstwo postów gdzie nie wiadomo czy rozbierać manetkę i iść w głąb manetki czy gdzie indziej tego szukać, już jestem na dobrym tropie, jak się tam dobiorę i nie zapomnę zrobić zdjęć to dla potomnych załączę do tego tematu.

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję Kolego. SZEROKOŚCI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z tym kiedyś walczyłem, tylko mnie raz nie załączał się kierunkowskaz, a raz światła przeciwmgielne na tyle. Nie wydaje mi się żeby przewody w samej manetce mogły się uszkodzić, chyba że upalić. Za nią jest newralgiczne miejsce bo przewody ciągle pracują przy ruszaniu manetką.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem manetkę. Mogę tylko dodać, że aby wyjąć manetkę należy zdjąć cały plastik z pętlą immobilajzera ze stacyjki, inaczej nie wyjdzie manetka. By zdjąć pętlę immo należy podważyć dwa plastikowe zatrzaski trzymające je na stacyjce i obracając do siebie próbować zdjąć całość ze stacyjki, wtedy manetka wychodzi bez problemu.

Ma ktoś może rozpiskę pinów manetki wycieraczek ?? Bo coś mi się wydaje, że ktoś założył manetkę od wersji z komputerem a samego komputera nie ma. :( Z góry dzięki za kolejne podpowiedzi w tym temacie.

 

EDIT:

Dużo się u mnie wyjaśniło po wyjęciu zegarów, otóż zegary mam bez komputera tylko manetkę ktoś z poprzednich właścicieli wstawił od wersji z komputerem i przez to poszukiwałem urwanego kabelka. Instalacji do komputera brak :( Może na wiosnę dołożę licznik i brakujące kabelki, aby mieć komputer pokładowy :D. W trakcie rozbierania licznika znalazłem niebieską wtyczkę ale tylko z pięcioma kablami. Niby wygląda na wtyk R279 ale tylko 5 kabli nie pasuje mi do niczego co znalazłem na forum. Jeśli ktoś wie dokładnie do czego ona jest i jakie ma sygnały, będę wdzięczny za info. Zdjęcie mojej kostki załączam do posta.

 

thumb_hosting_zdjec_1476981215__wtyczka_r279.jpg

Edytowane przez _SiDoR_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!