Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
oko26

Scenic II phI Głośny silnik

Recommended Posts

oko26    1

Witam

Od jakiegoś czasu przy wysokich obrotach silnik jest strasznie głośny i słychać go bardzo mocno w samochodzie. A wygląda to tak że mocy mało a wycie silnika jak by ze 200 koni miał. Zapala bez problemów, zero zużycia oleju. Zauważyłem jeszcze że często podczas gaszenia silnika tak dziwnie nim zatrzęsie, tak jak by coś było z zapłonem. Druga sprawa którą zauważyłem to że samochód dostaje dziwnych wibracji podłogi, pedałów gazu hamulca, ale tylko przy rozpędzaniu samochodu, wtedy jak go wprowadzam w obroty

Tomik    41

poduszki silnika do wymiany i sprawdź szczelność układu wydechowego ;-)

1.5 105 KM?

oko26    1

TAK 1.5dci, 101km.

Wibracje mogą być od dwumasy, ale nie wiem czy występowała w wersji 101KM.

oko26    1

Zaglądałem ostatnio do układu wydechowego i nic a nic tam nie widać, żadnych dziur itd.., wzrokowo wygląda to wszystko dobrze. Jak go kupiłem silnik był cichy, teraz jest taki buczący, głośny jak bym miał v6 pod maską. Nie podejrzewam też go o zużycie silnika bo auto od wymiany do wymiany nie bierze deka oleju, więc silnik szczelny. Niedawno wymieniali mi rozrząd + pompę wody, może tam coś źle porobili.

Azriel    0

Ja mam podobny problem w Megane II 1,9 DCI. Nie stwierdziłem zużycia poduszek, układ wydechowy szczelny, oleju nie bierze. Myślałem o kole pasowym, ale ono było wymieniane 6 miesięcy temu.

oko26    1

Azriel Dosłownie u mnie to samo, nie wymieniałem tylko dwumasu, ale to spory koszt i żebym to wymienił to muszę być pewny

Azriel    0

oko26 też się zastanawiałem nad dwumasą, ale także dla mnie cena jest spora.

NIARUNA    0

może panewki się wykreciły - ja niestety to przerabialem

oko26    1

Problem był po stronie mocno wywalonej poduszce silnika (tej górnej z olejem). Już silnik jest cichutki i brak wibracji. Poduszka Hathutson 300zł, ale było warto

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.