Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośny silnik


oko26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu przy wysokich obrotach silnik jest strasznie głośny i słychać go bardzo mocno w samochodzie. A wygląda to tak że mocy mało a wycie silnika jak by ze 200 koni miał. Zapala bez problemów, zero zużycia oleju. Zauważyłem jeszcze że często podczas gaszenia silnika tak dziwnie nim zatrzęsie, tak jak by coś było z zapłonem. Druga sprawa którą zauważyłem to że samochód dostaje dziwnych wibracji podłogi, pedałów gazu hamulca, ale tylko przy rozpędzaniu samochodu, wtedy jak go wprowadzam w obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałem ostatnio do układu wydechowego i nic a nic tam nie widać, żadnych dziur itd.., wzrokowo wygląda to wszystko dobrze. Jak go kupiłem silnik był cichy, teraz jest taki buczący, głośny jak bym miał v6 pod maską. Nie podejrzewam też go o zużycie silnika bo auto od wymiany do wymiany nie bierze deka oleju, więc silnik szczelny. Niedawno wymieniali mi rozrząd + pompę wody, może tam coś źle porobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem w Megane II 1,9 DCI. Nie stwierdziłem zużycia poduszek, układ wydechowy szczelny, oleju nie bierze. Myślałem o kole pasowym, ale ono było wymieniane 6 miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Problem był po stronie mocno wywalonej poduszce silnika (tej górnej z olejem). Już silnik jest cichutki i brak wibracji. Poduszka Hathutson 300zł, ale było warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!