Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falowanie wol. obrotów w DCI - rozwiązanie


konrad_28

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Żeby nie otwierać nowego tematu odgrzeję starego "kotleta";D

Mam problem z obrotami na biegu jałowym, mianowicie jest lekkie falowanie , odczuwalne zwaszcza na zimnym silniku, skoki są rzędu 700-750obr/min

Po zagrzaniu już nie są taki widoczne, ale są wyczuwalne, silnik pracuje nie równo

Wydaje mi się również ,że podczas płynnego-spokojnego ruszania na pierwszym i drugim biegu auto jedzie delikatnymi"zrywami" właśnie podczas tego falowania

Myślałem ,że to może filtr paliwa bo ponad 2 lata nie wymieniany, ale dzwoniłem do mechanika i wykluczył to , bo moc auta jest bez zmaian

Pierwsze co mi podsunął ,to zapytał czy sprawdzone paliwo tankowałem i raczej w tym kierunku żebym popatrzył

Kazał wyjeżdzić stare paliwo zatankować gdzieś indziej i "przegonić" autko , jeśli nic nie da pewnie bedzie trzeba pod kompa podpiąć i diagnozować

Macie jakieś sugestie??

 

Dodano: 13 lis 2012 - 15:12

To może zapytam inaczej! Czy złej jakości paliwo moze być tego przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cały czas szukam przyczyn tego falowania obrotów i próbuję jak ognia unikać wizyty u swojego mechanika ;D , dlatego chciałem się jeszcze zapytać czy uszkodzone wtryski mogą powodować to falowanie obrotów?? Narazie nic więcej się nie dzieje i zastanawiam się czy nie powinna się zapalić jakaś kontrolka jeśli to wtryski??

 

Dodano: 21 lis 2012 - 16:49

No i zdiagnozowano błąd obwodu wtryskiwaczy 1 i 4 (P1886)

W poniedziałek odstawiam auto i będą dłubać

Miał ktoś z was już taki błąd ?? jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam , mam megane 1.9DCI z 2002r (1 po liftingu), i mam problem z falującymi obrotami na biegu jałowym ponieważ strasznie przebiera jak dodam mu gazu to przechodzi ale po chwili spowrotem wraca to samo, jak jade to jest oki nie czuć nic , mocy nie stracił pali normalnie tylko na biegu jałowym tak ma, nie wiem co mu jest bo mechanik mówił mi ze moze to być jakiś zawór na pompie albo wtryski ale to już niby kosztowne naprawy wiec pytam na forum jak to z tym jest i co to może być bo chciałbym to zrobić :) prosze o pomoc i dziekuje z góry!

Edytowane przez krystianek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!