Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w układzie kierowniczym


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio słyszę (i czuję) sporadyczne (niestety coraz częstsze) stuki w układzie kierowniczym. Szczególnie, kiedy po długiej trasie zacznę kręcić po mieście. Kierownica nie ma żadnych luzów, ale podczas tych stuków wyczuwam na dłoniach, ze jakieś "echo" stuków przenosi się na kierownicę. Zajrzałem pod maskę i okazało się, że guma założona na końcu maglownicy (taka rurka harmonijkowa) jest dziurawa i w środku jest trochę syfu. Nic nie cieknie, wspomaganie działa cały czas. Jeździłem po warsztatach, ale większość majstrów chce od razu na regenerację oddawać listwę z zastrzeżeniem, że ponieważ tam jest syf, to mogą być jakieś wżery lub inne mikrouszkodzenia i niekoniecznie może się udać regeneracja.

Nie bardzo mi się to uśmiecha, bo to sporo kosztuje. Nie znam się, ale wydaje mi się, że może wystarczyć tylko wymiana jakiś drążków, albo coś w tym stylu. Szukam jakiegoś mechanika we Wrocku lub okolicy, który nie będzie chciał od razu wymieniać mi wszystkiego, tylko najpierw sprawdzi, czy da się to naprawić. Najlepiej, aby wystawiał fakturki VAT. Rozważam też zakup drugiej listwy na Allegro. Na co zwrócić uwagę? Czy są zamienniki, są coś warte? Czy w Scenicach jest tylko jeden rodzaj (jeden producent) listew, czy więcej?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Scenicach jest tylko jeden rodzaj (jeden producent) listew, czy więcej?

są dwa rodzaje, przekładnie TRW i SMI. Musisz zajrzeć pod auto, wtedy odczytasz nazwę producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!