Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Recommended Posts

gacek_fm    0

Któregoś wcale nie pięknego dnia zamknięcie w schowku przestało wracać do pozycji zamknięte, do tego po paru dniach wyleciała z drzwiczek schowka jakaś plastykowa część.

Myślę że coś bym na to poradził jeśli tylko udało by mi się rozebrać drzwiczki schowka.

Czy ktoś zna jakieś wskazówki jak to zrobić i czy w ogóle te drzwiczki są rozbieralne?

Proszę o jakieś sugestie.

[ Dodano: 2007-07-12, 22:13 ]

Olaliście mnie, więc się zawziąłem i rozebrałem ten cholerny schowek. Wyjęcie schowka to banał, gorzej było naprawić pęknięte zamknięcie.

No i najgorsza sprawa drzwiczki schowka są zgrzewane z dwóch części na gorąco żeby cokolwiek wymienić trzeba (niestety) rozerwać je i potem skleić.

Schowek musiałem teraz naprawić bo w sobotę wyjeżdżam nad morze, ale jak wrócę to zrobię totorial. A może komuś się przyda.

Jutro jak klej wyschnie to skręcam wszystko.

grissley    1

gacek - dawaj ten tutorial!!!

plisss... :cry:

co za badziewie, swoją drogą, te plastiki w meganie :-/

Grzechub    3

Na początku mojej znajomości z Meggi również rozsypał się zamek schowka. Naprawa wymagała wzmocnienia - osi z zastosowaniem fragmentu co wpadło w rękę. W załączeniu fotka ale z komórki. Osadzanie zamka odbywało się bez rozklejania pokrywy, metodą na wcisk od zewnątrz (kilkakrotnie :-P ). Operacja udała się pacjentka w pełni funkcjonalna.

post-95-1189356350_thumb.jpg

gacek_fm    0

Te zaczepy chyba pękają w tym samym miejscu, bo u mnie też był patent z przetyczką. ;-)

iaarok    0

Witam wszystkich ,mam podobny problem. Posklejałem klamkę od schowka i próbowałem wcisnąć spowrotem ale wyskoczyła mi sprężynka i wleciała w 'przestrzeń' obudowy klamki, by ją wyciągnąć muszę zdemontować drzwiczki i z większą swobodą chciałbym to zrobić w domu,ale jak wyjąć drzwiczki z zawiasów najmniej 'inwazyjnie'?

Edit: dobra, rozdziewiczyłem drzwiczki , jakoś wisi musze jeszcze tylko posklejać...

cedric    0

mam ten sam problem :/ jak kupowałem Megi właściciel powiedział że ta cześć jest wyłamana ale jak zdemontowałem to niestety nie uświadczyłem widoku sprężynki ani jakiegoś wichajstra gdzie bym ją zachaczył :mrgreen:. Dorobiłem wyłamany wypustek wsadziłem i dalej mi sie nie podoba :/ jeśli ktoś ma zdjęcia z tym elementem to niech wrzuci ;) plis albo może da sie dokupić zen zamek kompletny ze sprężynką ?? ;)

warmplace    0

No wlasnie niech ktos walnie tutorial u mnie zamek tez ten zamek nie dziala a boje sie rozbebeszac. <ok> Dzieki z gory

gacek_fm    0

warmplace, jesteś z wrocławia więc niedaleko, możemy się jakoś umówić i pokażę Ci co i jak ale nie jestem w stanie zrobić tutoriala bo żeby naprawić zatrzask schowka należy rozciąć drzwi na zgrzewie i je potem skleić ewentualnie ześrubować. Chyba, że (odpukać w niemalowane) znowu mi się zamek rozsypie. Przy okazji naprawy Twojego schowka możemy porobić fotki i co się da sfotografować to wrzucić w tutke, z autopsji wiem, że większość robi się po omacku.

piterekd    0

U mnie też sprężynka poszła, ale zamykam schowek na siłę dociskając uchwyt -> trzyma, ale jak ktoś palnie niechcący kolanem to ma lekką zdziwkę :)

Michael1808    0

Witam! :)

Powiedźcie mi czy mozna kupić całą półkę? Bo również mi sie ostatnio rozsypała po imprezie jak kolega wsiadal... ;] Chciałbym to naprawić bo jest denerwujące nieustanne zamykanie tej klapy...

Ps. Nie wie ktoś moze jeszcze czy jest mozliwośc naprawy w salonie?

Bardzo prosze o odpowiedzi!

POZDRAWIAM!

kinimod    0

możesz kupić cały schowek na allegro, ja zapłaciłem za to 80 pln.

Sudam    0

Ja swój schowek naprawiłem dzięki gumce i dwóm śrubkom. Wprawdzie gumka jest widoczna, ale może się przydać jako np. zaczepka pod wizytówki. Schowek funkcjonuje jak nowy albo stary przed awarią jak kto woli :mrgreen:

post-21838-1279133116_thumb.jpg

Maciek32    0

Witam !!! Ja mam tem sam problem ze schowkiem tzn, musze go recznie domykac. Ma ktos pomysl jak to naprawic ???

ShoxBDG    0

Również mam taki problem, że musze schowek domykać ręcznie. Jakieś pomysły? <piwko>

Sudam    0

No ja wam chyba jeden pomysł podsunąłem, dodam że czas naprawy moją metodą to kilka minut, nie trzeba niczego rozklejać, sklejać itp. Wyciąga się klamkę, robi w niej dziurkę żeby było przez co gumkę przeciągnąć, dwa małe wkręty na zew. i po robocie <piwko> . A i jeszcze koszty takiej naprawy niemal zerowe, ja użyłem tego co miałem pod ręką. Trochę mnie śmiech ogarnia, że w ASO muszą cały schowek wymienić i koszt naprawy = 500 zł.