FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Zamknięcie schowka - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Zamknięcie schowka

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   gacek_fm 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II ph I
  • Silnik:1,5 dCi 82 KM
  • Przebieg (tys.km):120000

Napisano 05 lipiec 2007 - 21:54

Któregoś wcale nie pięknego dnia zamknięcie w schowku przestało wracać do pozycji zamknięte, do tego po paru dniach wyleciała z drzwiczek schowka jakaś plastykowa część.
Myślę że coś bym na to poradził jeśli tylko udało by mi się rozebrać drzwiczki schowka.

Czy ktoś zna jakieś wskazówki jak to zrobić i czy w ogóle te drzwiczki są rozbieralne?
Proszę o jakieś sugestie.

[ Dodano: 2007-07-12, 22:13 ]
Olaliście mnie, więc się zawziąłem i rozebrałem ten cholerny schowek. Wyjęcie schowka to banał, gorzej było naprawić pęknięte zamknięcie.
No i najgorsza sprawa drzwiczki schowka są zgrzewane z dwóch części na gorąco żeby cokolwiek wymienić trzeba (niestety) rozerwać je i potem skleić.

Schowek musiałem teraz naprawić bo w sobotę wyjeżdżam nad morze, ale jak wrócę to zrobię totorial. A może komuś się przyda.

Jutro jak klej wyschnie to skręcam wszystko.
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

Ostatnie artykuły

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   grissley 

• Silnik:1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 28 sierpień 2007 - 23:47

gacek - dawaj ten tutorial!!!
plisss... :cry:

co za badziewie, swoją drogą, te plastiki w meganie :-/
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzechub 

• Grupa: Użytkownik
  • Silnik:K4M
  • Przebieg (tys.km):125

Napisano 09 wrzesień 2007 - 18:45

Na początku mojej znajomości z Meggi również rozsypał się zamek schowka. Naprawa wymagała wzmocnienia - osi z zastosowaniem fragmentu co wpadło w rękę. W załączeniu fotka ale z komórki. Osadzanie zamka odbywało się bez rozklejania pokrywy, metodą na wcisk od zewnątrz (kilkakrotnie :-P ). Operacja udała się pacjentka w pełni funkcjonalna.

Załączone pliki

Megane II 1,6 115KM 16V K4M (BM0C) 2003r +LPG(35kkm)
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   gacek_fm 

Napisano 09 wrzesień 2007 - 18:56

Te zaczepy chyba pękają w tym samym miejscu, bo u mnie też był patent z przetyczką. ;-)
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   iaarok 

• Auto:Megane I PhI Classic
  • Silnik:1.6 8V
  • Przebieg (tys.km):160000

Napisano 18 styczeń 2009 - 18:58

Witam wszystkich ,mam podobny problem. Posklejałem klamkę od schowka i próbowałem wcisnąć spowrotem ale wyskoczyła mi sprężynka i wleciała w 'przestrzeń' obudowy klamki, by ją wyciągnąć muszę zdemontować drzwiczki i z większą swobodą chciałbym to zrobić w domu,ale jak wyjąć drzwiczki z zawiasów najmniej 'inwazyjnie'?

Edit: dobra, rozdziewiczyłem drzwiczki , jakoś wisi musze jeszcze tylko posklejać...
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   cedric 

• Silnik:1.4 16v
  • Przebieg (tys.km):68

Napisano 06 maj 2009 - 11:33

mam ten sam problem :/ jak kupowałem Megi właściciel powiedział że ta cześć jest wyłamana ale jak zdemontowałem to niestety nie uświadczyłem widoku sprężynki ani jakiegoś wichajstra gdzie bym ją zachaczył :mrgreen:. Dorobiłem wyłamany wypustek wsadziłem i dalej mi sie nie podoba :/ jeśli ktoś ma zdjęcia z tym elementem to niech wrzuci ;) plis albo może da sie dokupić zen zamek kompletny ze sprężynką ?? ;)
MEGANE FOREVER :D
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   warmplace 

• Silnik:1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):120

Napisano 03 czerwiec 2009 - 14:23

No wlasnie niech ktos walnie tutorial u mnie zamek tez ten zamek nie dziala a boje sie rozbebeszac. <ok> Dzieki z gory
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   gacek_fm 

Napisano 05 czerwiec 2009 - 17:25

warmplace, jesteś z wrocławia więc niedaleko, możemy się jakoś umówić i pokażę Ci co i jak ale nie jestem w stanie zrobić tutoriala bo żeby naprawić zatrzask schowka należy rozciąć drzwi na zgrzewie i je potem skleić ewentualnie ześrubować. Chyba, że (odpukać w niemalowane) znowu mi się zamek rozsypie. Przy okazji naprawy Twojego schowka możemy porobić fotki i co się da sfotografować to wrzucić w tutke, z autopsji wiem, że większość robi się po omacku.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   piterekd 

• Silnik:1.6 16V

Napisano 30 sierpień 2009 - 00:28

U mnie też sprężynka poszła, ale zamykam schowek na siłę dociskając uchwyt -> trzyma, ale jak ktoś palnie niechcący kolanem to ma lekką zdziwkę :)
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Michael1808 

• Silnik:1.4

Napisano 07 wrzesień 2009 - 18:52

Witam! :)
Powiedźcie mi czy mozna kupić całą półkę? Bo również mi sie ostatnio rozsypała po imprezie jak kolega wsiadal... ;] Chciałbym to naprawić bo jest denerwujące nieustanne zamykanie tej klapy...
Ps. Nie wie ktoś moze jeszcze czy jest mozliwośc naprawy w salonie?
Bardzo prosze o odpowiedzi!
POZDRAWIAM!
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   kinimod 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1.5 dCi, 82 KM
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 22 wrzesień 2009 - 14:13

możesz kupić cały schowek na allegro, ja zapłaciłem za to 80 pln.
www.dominikfoto.pl
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Sudam 

• Auto:Megane II phI
  • Przebieg (tys.km):160

Napisano 14 lipiec 2010 - 20:45

Ja swój schowek naprawiłem dzięki gumce i dwóm śrubkom. Wprawdzie gumka jest widoczna, ale może się przydać jako np. zaczepka pod wizytówki. Schowek funkcjonuje jak nowy albo stary przed awarią jak kto woli :mrgreen:

Załączone pliki

0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Maciek32 

• Silnik:14 16v
  • Przebieg (tys.km):130000

Napisano 27 lipiec 2010 - 14:23

Witam !!! Ja mam tem sam problem ze schowkiem tzn, musze go recznie domykac. Ma ktos pomysl jak to naprawic ???
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   ShoxBDG 

• Silnik:1.8

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:34

Również mam taki problem, że musze schowek domykać ręcznie. Jakieś pomysły? <piwko>
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Sudam 

• Auto:Megane II phI
  • Przebieg (tys.km):160

Napisano 07 sierpień 2010 - 19:39

No ja wam chyba jeden pomysł podsunąłem, dodam że czas naprawy moją metodą to kilka minut, nie trzeba niczego rozklejać, sklejać itp. Wyciąga się klamkę, robi w niej dziurkę żeby było przez co gumkę przeciągnąć, dwa małe wkręty na zew. i po robocie <piwko> . A i jeszcze koszty takiej naprawy niemal zerowe, ja użyłem tego co miałem pod ręką. Trochę mnie śmiech ogarnia, że w ASO muszą cały schowek wymienić i koszt naprawy = 500 zł.
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   cygan70 

• Auto:megane 2
  • Silnik:1.5 dci
  • Przebieg (tys.km):110

Napisano 15 wrzesień 2010 - 23:12

ja zrobiłem nieco inny patent z gumką dam foto następnym razem (guma z dętki rowerowej)

[ Dodano: 2010-09-15, 23:16 ]
odnośnie jeszcze gumek, pękają :) ,zwykle od krawędzi wew. części schowka jest na tyle ostra że po parokrotnym użyciu gumka zostaje przecięta
Cygan70
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2