Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Któregoś wcale nie pięknego dnia zamknięcie w schowku przestało wracać do pozycji zamknięte, do tego po paru dniach wyleciała z drzwiczek schowka jakaś plastykowa część.

Myślę że coś bym na to poradził jeśli tylko udało by mi się rozebrać drzwiczki schowka.

 

Czy ktoś zna jakieś wskazówki jak to zrobić i czy w ogóle te drzwiczki są rozbieralne?

Proszę o jakieś sugestie.

 

[ Dodano: 2007-07-12, 22:13 ]

Olaliście mnie, więc się zawziąłem i rozebrałem ten cholerny schowek. Wyjęcie schowka to banał, gorzej było naprawić pęknięte zamknięcie.

No i najgorsza sprawa drzwiczki schowka są zgrzewane z dwóch części na gorąco żeby cokolwiek wymienić trzeba (niestety) rozerwać je i potem skleić.

 

Schowek musiałem teraz naprawić bo w sobotę wyjeżdżam nad morze, ale jak wrócę to zrobię totorial. A może komuś się przyda.

 

Jutro jak klej wyschnie to skręcam wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Na początku mojej znajomości z Meggi również rozsypał się zamek schowka. Naprawa wymagała wzmocnienia - osi z zastosowaniem fragmentu co wpadło w rękę. W załączeniu fotka ale z komórki. Osadzanie zamka odbywało się bez rozklejania pokrywy, metodą na wcisk od zewnątrz (kilkakrotnie :-P ). Operacja udała się pacjentka w pełni funkcjonalna.

post-95-1189356350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich ,mam podobny problem. Posklejałem klamkę od schowka i próbowałem wcisnąć spowrotem ale wyskoczyła mi sprężynka i wleciała w 'przestrzeń' obudowy klamki, by ją wyciągnąć muszę zdemontować drzwiczki i z większą swobodą chciałbym to zrobić w domu,ale jak wyjąć drzwiczki z zawiasów najmniej 'inwazyjnie'?

 

Edit: dobra, rozdziewiczyłem drzwiczki , jakoś wisi musze jeszcze tylko posklejać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam ten sam problem :/ jak kupowałem Megi właściciel powiedział że ta cześć jest wyłamana ale jak zdemontowałem to niestety nie uświadczyłem widoku sprężynki ani jakiegoś wichajstra gdzie bym ją zachaczył :mrgreen:. Dorobiłem wyłamany wypustek wsadziłem i dalej mi sie nie podoba :/ jeśli ktoś ma zdjęcia z tym elementem to niech wrzuci ;) plis albo może da sie dokupić zen zamek kompletny ze sprężynką ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

warmplace, jesteś z wrocławia więc niedaleko, możemy się jakoś umówić i pokażę Ci co i jak ale nie jestem w stanie zrobić tutoriala bo żeby naprawić zatrzask schowka należy rozciąć drzwi na zgrzewie i je potem skleić ewentualnie ześrubować. Chyba, że (odpukać w niemalowane) znowu mi się zamek rozsypie. Przy okazji naprawy Twojego schowka możemy porobić fotki i co się da sfotografować to wrzucić w tutke, z autopsji wiem, że większość robi się po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam! :)

Powiedźcie mi czy mozna kupić całą półkę? Bo również mi sie ostatnio rozsypała po imprezie jak kolega wsiadal... ;] Chciałbym to naprawić bo jest denerwujące nieustanne zamykanie tej klapy...

Ps. Nie wie ktoś moze jeszcze czy jest mozliwośc naprawy w salonie?

Bardzo prosze o odpowiedzi!

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Ja swój schowek naprawiłem dzięki gumce i dwóm śrubkom. Wprawdzie gumka jest widoczna, ale może się przydać jako np. zaczepka pod wizytówki. Schowek funkcjonuje jak nowy albo stary przed awarią jak kto woli :mrgreen:

post-21838-1279133116_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No ja wam chyba jeden pomysł podsunąłem, dodam że czas naprawy moją metodą to kilka minut, nie trzeba niczego rozklejać, sklejać itp. Wyciąga się klamkę, robi w niej dziurkę żeby było przez co gumkę przeciągnąć, dwa małe wkręty na zew. i po robocie <piwko> . A i jeszcze koszty takiej naprawy niemal zerowe, ja użyłem tego co miałem pod ręką. Trochę mnie śmiech ogarnia, że w ASO muszą cały schowek wymienić i koszt naprawy = 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!