Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

PAdł silnik przez zalanie diesla benzyną


Maniek00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko .. mam do sprowadzenia meganke 2000r 1,9dci za male pieniadze, ma padniety silnik poniewaz niemiec zalał benzynke do baku.. no i cos sie zepsulo..:| co to moze byc procz panewek ? i jaki to moze byc koszt naprawy w Polsce? I jeszcze jedno jest to wersja RXE wiecie moze jakie ta wresja ma wyposazenie? Bo tego własnie nie wiem a bardzo jestem ciekawy? Pomóżcie :-D) Dziekuje z gory za info :)) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panewki raczej napewno są dobre bo co ma jedno do drugiego... chyba zew wymieszał paliwa i jechał tak przez chwile, bo na samej benzynie diesel nie pojedzie, pewnie jest siadnięty układ wtryskowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hmmm ale dlaczego stawiasz na panewki i jaki mają one związek z paliwem?

Zależy jaką ilość zalał do baku, ale wg mnie nic poważnego nie powinno się stać. Nawet, jeżeli ktoś zalał pusty bak do pełna to silnik nie będzie pracował prawidłowo (o ile w ogóle będzie), więc na złym paliwie długo nie mógł chodzić a co za tym idzie poważnie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pusty zalał to dobrze bo silnik od razu zgaśnie, a jak był pół na pół to już gorzej, ale nie jestem mechanikiem więc nie wiem co mogło dokładnie sie stać, ja stawiam na wtrysk, u mojej dziewczyny w firmie pare razy zalali benzyne do diesla i skończyło sie tylko na płukaniu całego układu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przyjmując wersję SF ze paliwo lało sie do cylindrów i wymieszało z olejem silnikowym rozrzedzając go to i tak ciężko uszkodzić w krótkim czasie silnik. Już sama praca silnika musiałaby zwrócić uwagę kierowcy jak i lampka ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIedys jak nie bylo zimowego diesla to kierowcy dolewali benzyny do ropy zeby nie zamarzala, ale to do silnikow w starach i jelczach. Wlasciwie nic strasznego nie powinno sie stac. Przeczyscic caly uklad wrtyskowy, wymienic filtry i powinien dzialac. No chyba zeby nie :-D

RXE to z klima chyba,ale glowy nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewką nic sie nie stało bo wlał benzynę do baku a nie do miski olejowej :-D

A co do benzyny w dieslu to wydaje mi się, że wystarczy spóścić całą zawartość baku, zalać na nowo samym olejem napędowym i próbować odpalać silnik. Najprawdopodobnie silnik musi wypłukać benzynę i zassać samego diesla. Ani układ wtryskowy nie powinien sie zepsuć i silnik sie nie zatrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!